افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 30 سپتامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

شیوع گسترده مریضی وبا در یمن

وبا

با اقدامات عربستان در کشتار و محاصره مردم یمن، افزایش میزان گرسنگی و شیوع مریضی‌های ساری دو سازمان جهانی صلیب سرخ و آکسفام نسبت به افزایش تعداد مبتلایان به وبا در یمن تا پایان سال جاری عیسوی هشدار دادند.

به گزارش افغان تلکس به نقل از سایت العهد، سازمان جهانی صلیب سرخ در راپوری که به تازه گی نشر کرده با هشدار نسبت به شیوع وبا در یمن اعلام کرد، تعداد مبتلایان به وبا در یمن تا پایان سال جاری عیسوی به یک ملیون نفر خواهد رسید.

طبق این راپور، سازمان جهانی صلیب سرخ تاکنون ۱۸ مرکز صحی در ۱۲ ولایت یمن برای رسیده‌گی به حال مبتلایان به وبا ایجاد کرده است، همچنین این سازمان بیش از ۳۴۰ هزار نوع سرم برای تزریق وریدی، ۸۴۶ هزار سرم و ادویه برای موارد حاد، زنان باردار و اطفال ارسال کرده است.

سازمان بین‌المللی آکسفام نیز هشدار داد، شیوع وبا در یمن بدترین نوع آن در تاریخ است، در این کشور تعداد مبتلایان به وبا به بیش از ۷۵۵ هزار مورد رسیده است و این بدترین حالت ثبت شده از شیوع وبا در منطقه ای خاص ظرف مدت تنها یک سال است.

در راپور این سازمان آمده است، تعداد مبتلایان به وبا احتمالا تا نووِمبر آتی به یک ملیون مورد افزایش خواهد یافت.

در ادامه راپور مذکور آمده است، جنگ مستمر در یمن شرایط لازم برای شیوع انواع مریضی‌های ساری را فراهم کرده و یمن را در آستانه گرسنگی قرار داده است. در این دو سال درگیری و جنگ مستمر ملیون‌ها یمنی مجبور به ترک خانه‌هایشان شده و تقریبا تمامی مراکز صحّی این کشور نابود شده‌اند.

این سازمان در ادامه از همه طرف‌های درگیر در یمن و تمامی طرف‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند خواست در راستای نجات جان یمنی‌ها و کمک به ارسال بسته‌های امدادی به این کشور به آتش بس عاجل و توقف درگیری‌ها پابند باشند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار