افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

تاکید شیخ الازهر برای رسیدگی به مسئله فلسطین و میانمار

احمد الطیب شیخ الازهر

به گزارش افغان تلکس به نقل از القدس العربی، شیخ الازهر طی پیامی به مناسبت آغاز سال نوی عیسوی خواستار تلاش‌های بین‌المللی مؤثر برای حل مسأله فلسطین اشغالی و ستمدیده گان در میانمار شد.
شیخ الازهر طی پیامی به مناسبت آغاز سال نوی عیسوی گفت: ظلم و ستم در میانمار، اشغال فلسطین و تلاش برای سلب حقوق ملت فلسطین، مسایلی مهم است که باید در سال جدید در کانون توجهات قرار گیرند.

احمد الطیب شیخ الازهر طی پیامی به مناسبت آغاز سال نوی عیسوی خواستار تلاش‌های بین‌المللی مؤثر برای حل مسأله فلسطین اشغالی و ستمدیده گان در میانمار شد.

وی در این پیام ابراز امیدواری کرد که سال 2018 عیسوی سالی خوب در سایه صلح برای همه مردم دنیا باشد.

شیخ الازهر گفت: گرسنگی‌ها در افریقا، ظلم و ستم در میانمار، اشغال فلسطین و تلاش برای سلب حقوق ملت فلسطین و غارت مقدسات آن، مسایلی مهم است که باید در سال جدید در صدر اولویت‌های دنیا قرار گیرد.

الطیب همچنین بر ضرورت تلاش برای گسترش فرهنگ مدارا، همزیستی مشترک در سراسر دنیا و کنار گذاشتن نژادپرستی، تندروی و تروریزم شد.

دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا روز چهارشنبه 15 قوس قدس را پایتخت فلسطین اشغالی اعلام کرد. این تصمیم ترمپ با محکومیت‌های جهانی مواجه شد.

از سوی دیگر طی سال 2017 عیسوی، مسلمانان روهینگیای با شدیدترین حملات نظامیان میانمار مواجه شدند و اکثریت آن‌ها مجبور به فرار از خانه و کاشانه خود شدند.

  1. Zabiullah Salik :

    دقیقآ

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار