افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 3 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

شهر القریتین سوریه به اشغال داعش درآمد

داعش

دیدبان حقوق بشر سوریه میگوید در پی حمله ناگهانی داعش به شهر القریتین در جنوب شرق حمص، تروریستها با وارد آوردن تلفاتی به نیروهای دولتی بر این شهر سیطره یافته اند.

به گزارش افغان تلکس به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه که نهادی نزدیک به مخالفان سوری است، داعش روز یکشنبه کنترول کامل شهر القریتین در جنوب شرقی حمص در اطراف بادیه سوریه را در دست گرفت.

شهر القریتین و کیلومترها از مناطق اطراف آن مدت هاست از وجود عناصر داعش پاکسازی شده و تحت کنترول اردوی سوریه قرار دارد. مشخص نیست عناصر داعش از چه راهی خود را به این شهر رسانده اند اما احتمال میرود در گروپ های کوچک و با پوشیدن کالای نظامیان سوری به شهر نزدیک شده باشند.

دیدبان حقوق بشر میگوید در پی حمله غافلگیرکننده داعش به نیروهای نظام سوریه در این شهر، درگیریهای شدیدی میان دو طرف رخ داد و نیروهای نظام اکنون تروریستها را در این شهر تحت محاصره دارند.

نیروهای دولتی سوریه اوایل آوریل 2016 کنترول شهر القریتین را در دست گرفته بودند. داعش در طول مدت اشغال این شهر آثار باستانی آن را منهدم کرد و دو کلیسای آن را به آتش کشید. داعش همچنین دهها عیسوی شهر را ربود اما بعد از چند هفته آنها را آزاد کرده بود.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که درگیری های شدیدی بین دو طرف در محورهای بادیه السخنه رخ داد و داعش توانست کنترول شهر و ارتفاعات استراتیژیک آن را که بر سَرَک مواصلاتی دمشق به بادیه سوریه مشرف است، در دست بگیرد.

دهها کیلومتر آن طرف تر و در شرق حمص هم دیده بان حقوق بشر سوریه میگوید حملات داعش به ایست های تلاشی نظام سوریه و حامیان آن در جنوب شهر السخنه از روز پنجشنبه تاکنون به کشته شدن دهها نیروی دولتی سوریه و 90 تروریست انجامیده است.

عبدالرحمن گفت: داعش که خسارتهای میدانی زیادی در چندین جبهه دیده است تلاش میکند از طریق حملات غافلگیر کننده به افکار عمومی جهان ثابت کند که همچنان قدرتمند است.

این حملات بعد از آن آغاز شد که یک فایل صوتی منسوب به ابوبکر بغدادی، سرکرده داعش نشر شد که وی در آن حامیانش را به صبر و ثبات علیه کفار فرا خوانده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار