افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 2 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

شمار بازداشت شده گان فلسطینی در سال 2017 اعلام شد!

بازداشت فلسطینی توسط اسراییل

به گزارش افغان تلکس به نقل از پایگاه عرب 48، نهادهای رسیده‌گی به امور اسرای فلسطین، شمار باشنده گان فلسطینی را که در سال ۲۰۱۷ عیسوی توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند، اعلام کرد.

نهادهای رسیده‌گی به امور اسرای فلسطین، در راپوری مشترک اعلام کردند که رژیم صهیونیستی در سال 2017 عیسوی، 6742 باشنده فلسطینی را در کرانه باختری و نوار غزه بازداشت کرد.

بر اساس این راپور، 1467 تن از بازداشت شده گان فلسطینی در سال 2017 طفل، 156 تن زن، 14 تن نماینده پارلمان فلسطین و 25 تن خبرنگار هستند.

این راپور می‌افزاید: شمار اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی تا پایان سال 2017 عیسوی به حدود 6500 تن رسیده است که 350 تن از آن‌ها طفل، 58 تن زن، 9 تن دختر، 22 تن خبرنگار، و 10 تن نیز نماینده پارلمان فلسطین هستند.

در راپور‌ نهادهای رسیده‌گی به امور اسرای فلسطین همچنین آمده است که بیشترین تعداد بازداشت‌ها در دیسِمبر سال 2017 عیسوی (10 قوس الی 10 دی) صورت گرفت، یعنی 926 فلسطینی که نیمی از آن‌ها اهالی قدس هستند در این بازه زمانی بازداشت شدند.

نظامیان رژیم صهیونیستی بعد از شعله‌ور شدن اعتراضات علیه تصمیم دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا درباره قدس، بازداشت‌های گسترده‌ای انجام دادند و همه فلسطینیانی که در این بازه زمانی بازداشت شدند، در معرض شکنجه‌های روحی و جسمی و یا بدرفتاری قرار گرفتند و 60 فیصد از آن‌ها وحشیانه مورد لت و کوب قرار گرفتند.

شهر قدس شاهد بالاترین تعداد بازداشت‌ها در سال 2017 عیسوی بود به‌گونه‌ای که 2436 باشنده فلسطینی ساکن این شهر که یک سوم آن‌ها طفل هستند، روانه بازداشتگاه‌های اسراییل شدند.

 1. Zabiullah Salik :

  مرگ به ترامپ لعین و اسرائیل لعین

 2. Nazar Mohammad Amiri :

  مرگ به عرب های بی ننگ وبی غیرت نوکرامریکا

 3. Abdullah Noory :

  عربستان خوده مسلمان می گیرد باز دست خود را همرای امریکاه یکی کرده این چه قسم است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار