افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 12 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

شماری از نامزدهای ریاست جمهوری فرانسه: غزه یك زندان است!

به نقل از برخی منابع فرانسوی حاكی است كه ‘ ناتالی آرتو ‘ نامزد ریاست جمهوری فرانسه از ‘ حزب مبارزه كارگری ‘ این كشور، اخیرا از سرزمین های فلسطینی و به ویژه غزه به عنوان یك اردوگاه بزرگ یاد كرده است.

بر اساس این گزارش، آرتو اخیرا طی نامه ای خطاب به سایت ‘ یورو فلسطین ‘ اظهار داشته است كه سیاست های رژیم اسراییل، سرزمین های فلسطینی به ویژه غزه را به زندان بزرگ سرگشوده ای مبدل ساخته است.

این درحالی است كه ‘ اوا ژولی ‘ دیگر نامزد ریاست جمهوری فرانسه از حزب محیط زیست و سبزهای این كشور نیز اخیرا در واكنش به دیدگاه آرتو ، آنرا تایید كرده است.

ژولی نروژی اصل می گوید: ‘درسال 2008 میلادی به همراه یك هیئت پارلمانی اتحادیه اروپایی از غزه دیدن كردم. آنها به راستی زندانی هستند و از سمت دریا منطقه مجاز ماهیگیری آن ها بسیار محدود است، امكان كشاورزی بر روی زمین های خود را ندارند و تمام ارتباطات آن ها تحت نظر است.’

ناتالی آرتو درسایت یورو فلسطین چنین گفته است: ‘حزب من همیشه با قاطعیت سیاست اسراییل كه فلسطینی ها را از سرزمین خود می راند، مردم را با سیم های خاردار و دیوارهای بتونی به طول كیلومترها محاصره می كند و سرزمین های فلسطینی به ویژه غزه را به اردوگاه مبدل ساخته، محكوم كرده است.’

براساس این گزارش، ‘ فرانسوا بایرو’، نامزد حزب جنبش دمكراتیك فرانسه / مودم / از راست میانه این كشور نیز با اتخاذ سیاست مشابهی، مخالفت خود را با زندانی كردن فلسطینی ها توسط رژیم صهیونیستی ابراز داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار