افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 12 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

شكنجه معترضان بحريني در يكي از بيمارستان‌هاي دولتي اين كشور

جمعيت جوانان بحريني حامي حقوق بشر از بدرفتاري كادر بيمارستان السليمانيه با مصدومان اعتراض‌هاي اخير اين كشور و شكنجه آنها خبر داد.

جمعيت جوانان بحريني حامي حقوق بشر اعلام كردند: شهادت برخي از زخمي شدگان در اعتراض‌هاي اخير در بحرين نشان مي‌دهد كه رفتار كادر بيمارستان السليمانيه كه يك بيمارستان دولتي به شمار مي‌آيد با زخمي شدگان بسيار نامناسب است.

يكي از افرادي كه در جريان اعتراض‌هاي اخير بحرين زخمي و به اين بيمارستان منتقل شده بود، عنوان داشت: من از ناحيه سر و صورت مصدوم شده بودم. زماني كه به اين بيمارستان منتقل شدم با من بسيار بد برخورد شد.

وي در ادامه افزود: چشمان من بسته شده بود و بر روي تخت قرار داشتم. كادر بيمارستان السليمانيه با من بسيار بد رفتار كردند و از كلمات زشتي عليه شيعيان استفاده مي‌كردند.

اين مصدوم بحريني همچنين تاكيد كرد: كادر بيمارستان السليمانيه از ما مي‌خواستند تا به رهبران مخالف نظام حاكم در اين كشور ناسزا بگوييم.

بعد از اين بيمارستان به مركز پليس منتقل شدم و بعد به مركز پليس واقع در شهر عيسي برده شدم و در آنجا تحت شكنجه قرار گرفتم.

يكي ديگر از شاهدان عيني در اين زمينه گفت: من از ناحيه چشم زخمي شدم و به بيمارستان السليمانيه منتقل شدم.

نيروهاي ارتش و پليس به اين بيمارستان يورش بردند. من تلاش كردم تا از اين بيمارستان فرار كنم اما آنها مرا دستگير كردند و در يكي از اتاق‌هاي اين بيمارستان تحت شكنجه قرار دادند.

يكي ديگر از مصدومان بحريني عنوان داشت: در 15 مارس از ناحيه كمر توسط نيروهاي ضد شورش مجروح شده و به بيمارستان السليمانيه منتقل شدم. آنها بسيار با من بد برخورد كردند پزشكان اين بيمارستان از صحبت كردن با ما در زمينه ميزان جراحت‌مان امتناع مي‌كردند. بعد از آن به مركز پليس شهر عيسي منتقل شدم و آنها مرا مجبور مي‌كردم تا به رهبران سياسي مخالف ناسزا بگويم.

جمعيت جوانان بحرين حامي حقوق بشر با ابراز نگراني در اين زمينه خواهان آغاز تحقيقات فوري در اين خصوص شدند.

بيمارستان السليمانيه يكي از اصلي‌ترين بيمارستان‌هايي به شمار مي‌آيد كه مجروحان اعتراض‌هاي اخير در بحرين به دنبال استفاده از گاز اشك‌آور و گلوله‌هاي واقعي به اين بيمارستان منتقل مي‌شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار