افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 4 جولای , 2017 لینک کوتاه خبر :

شرط عربستان برای سرمایه گذاری در پاکستان!

سفیر جدید عربستان در پاکستان برای افزایش حضور سرمایه گذاران و شرکت های عربستان در پاکستان برای این کشور شرط گذاشت!

به راپور دیلی نیوز به نقل از اعلامیه رسمی دولت پاکستان مورخ 28/03/1396، سفیر جدید عربستان در پاکستان در ملاقات با وزیر مالیه این کشور وعده داد برای افزایش حضور سرمایه گذاران و شرکت های عربستان در پاکستان با هدف تقویت همکاری های اقتصادی، تلاش خواهد کرد. لیکن این سرمایه گذاری هنگامی محقق می گردد که دولت پاکستان رسما قرار داد خرید گاز از قطر را لغو کرده و با قطع روابط با قطر در عمل نشان دهد که میان این کشور و قطر یکی را برای خود انتخاب کرده است.

اسحاق دار وریز مالیه پاکستان نیز به خاطر حمایت های مداوم دولت عربستان از پلان های بخش اقتصاد و توسعه پاکستان قدردانی کرده و خواستار حضور سرمایه گذاران سعودی در پاکستان خاصتاً در حوزه صنایع پتروکیمیا شد. وی، اظهار امیدواری کرد که مسایل و بن بست کنونی ایجاد شده میان کشورهای حوزه خیلج فارس هرچه زودتر و به نفع امت اسلامی برطرف شود. وی تاکید کرد که در این شرایط تصمیم گیری برای دولت پاکستان بسیار دشوار است لیکن تلاش خواهد شد تا نظر دولت عربستان به نحوی تامین گردد.

پاکستان سال گذشته قراردادی به ارزش 16 ملیارد دالر با قطر برای واردات گاز مایع از این کشور امضا کرد و پس از امضا این قرار داد، صادرات گاز قطر به پاکستان آغاز شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار