افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 29 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

شاهزاده فاسد سعودی آزادی اش را خرید!

ولید بن طلال بن عبدالعزیز

به گزارش افغان تلکس به نقل از رویترز، شاهزاده سعودی که به اتهام فساد در هوتلی مشهور زندانی شده بود با پرداخت پول توسط بن سلمان آزاد شد.
آژانس خبررسانی رویترز به نقل از منابع نزدیک به ولید بن طلال بن عبدالعزیز ال سعود راپور داد که او از هوتل ریتز کارلتون آزاد شده است.

ریتز کارلتون، هوتلی مشهور در ریاض پایتخت عربستان است که دهها شاهزاده و تاجر و مسئول سابق عربستان بدون محاکمه، به اتهام فساد در آنجا در بازداشت به سر می‌برند.

رویترز به نقل از منابعی در خانواده ولید بن طلال این خبر را اعلام کرد.
علاوه بر ولید بن طلال، ولید الابراهیم ، مالک مجموعه شبکه‌های ستلایت ام‌بی‌سی ، فواز الحکیر ، از سهامداران اصلی شرکت فواز عبدالعزیز ، خالد التویجری رییس سابق دربار پادشاهی و ترکی بن ناصر ، رییس پیشین سازمان هواشناسی شاهزاده‌هایی هستند که برای آزاد شدن با حاکمیت عربستان به توافق رسیده‌اند.

پیشتر، روزنامه وال‌استریت‌ ژورنال امریکا در این خصوص نوشته بود که ولید بن طلال با پرداخت شش ملیارد دالر به مقام‌های سعودی موافقت کرده است.

شاهزاده گان و تجار سعودی که به دستور محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی بازداشت شده‌اند، متهم به فساد و پولشویی هستند اما ناظران سیاسی می‌گویند که دولت سعودی به دلیل مشکلات مالی، در صدد است تا چند ملیارد دالر از اموال شاهزاده گان و مسئولان سعودی را بگیرد؛ برخی منابع پیشتر از مبلغی در حدود دو سوم ثروت شاهزاده گان سخن گفته بودند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار