افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 13 اکتبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

سکوت رسانه های صهیونیست در مقابل قدرت‌نمایی حزب الله

رسانه های صهیونیست روز جمعه تنها به پوشش کم رنگ سخنان سیدˈحسن نصراللهˈ درخصوص هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) که اخیرا معادلات نظامی صهیونیست ها را بر هم زد، اکتفا کرده و از ارایه توضیحات، تحلیل و حتی نقد سخنان دبیرکل حزب الله اجتناب کردند.

این رسانه ها تنها بر قسمت هایی از سخنان سیدحسن نصرالله شامل ایرانی بودن هواپیما، برعهده گرفتن کامل مسئولیت عملیات و تکرار آن در آینده تکیه کردند.

بر اساس گزارش منابع خبری لبنان، طبق دستور مسئولان ارشد رژیم صهیونیستی، این رسانه ها از ارایه توضیحات اضافی در مورد سخنان سیدحسن نصرالله خودداری کردند.

بسیاری از کارشنان و تحلیل گران سیاسی رژیم صهیونیستی حتی از ارایه دیدگاههای نظری و مکتوب از طریق رسانه ها یا سایت های خبری خودداری و تنها به پوشش رسانه ای سخنرانی دبیرکل حزب الله، اکتفا کردند.

یک کارشناس نظامی صهیونیست نیز درباره سانسور این خبر از سوی رسانه های عبری زبان گفت: مقامات اسراییل تمایلی به شنیدن این سخنان توسط مردم ندارند و به عبارت دیگر سکوت کامل رسانه ای در اسرائیل حکم فرما شده است.

برخی از رسانه های خبری رژیم صهیونیستی در روزهای گذشته با توجه به تکنولوژی بالای بکار رفته در این هواپیما، در مورد کشور سازنده هواپیما شک و تردید داشتند ولی ˈبنیامین نتانیاهوˈ نخست وزیر رژیم صهیونیستی دقایقی قبل از آغاز سخنرانی سیدنصرالله، حزب الله را مسئول عملیات پروازی این هواپیما با همکاری ایران اعلام کرد.

شاخه نظامی گروههای مقاومت فلسطینی هم در بیانیه ای ضمن تبریک موفقیت چشمگیر رزمندگان حزب الله در راستای رشد و پیشرقت تجهیزات و قدرت نظامی مقاومت، پرواز هواپیمای شناسایی بدون سرنشین در آسمان فلسطین اشغالی را گامی بسیار مهم و موفقیتی بی نظیر در تاریخ دفاع مقاومت در برابر تهدید های رژیم صهیونیستی عنوان کردند.

در این بیانیه آمده است: پیشرفت بی سابقه سلاح مقاومت، عامل افزایش ایستادگی ملت فلسطین در برابر تهدیدهای رژیم صهیونیستی و خط بطلانی بر تمامی ادعای های نظامی و سیستم های امنیتی آنها در منطقه است.

سید حسن نصرالله در سخنان پنج شنبه شب خود گفت: هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) که اخیرا بر فراز فلسطین به پرواز درآمده، ساخت ایران بوده و این سخن که گفته می شود این هواپیما روسی بوده، صحیح نیست.

وی با پذیرفتن مسئولیت این عملیات، گفت: هواپیمای بدون سرنشین که اخیرا در عملیاتی بی‌سابقه و تاریخی تا عمق قلب دشمن به پرواز درآمده و در شرق فلسطین اشغالی توسط نیروی هوایی اسراییل سرنگون شد، متعلق به حزب الله بوده است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: این هواپیما از غرب لبنان وارد دریای مدیترانه شده و پس از طی صدها کیلومتر بر فراز دریا از جنوب فلسطین، وارد این کشور شد و با گذشتن از مواضع بسیار مهم، در نزدیکی منطقه ˈدیموناˈ (منطقه هسته ای و استراتژیک رژیم صهیونیستی) سرنگون شد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار