- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

سوریه تحریم آمریكا را علیه رادیو و تلویزیون این كشور خصمانه خواند

[1]

عدنان محمود در اظهاراتی كه سه شنبه شب در خبرگزاری سوریه (سانا) منتشر شد، افزود : اعمال تحریم ها علیه یك موسسه و رسانه ملی سوریه كه بیانگر صدای مردم این كشور است و وظیفه خود را در برابر رسانه های مغرض انجام می دهد در چارچوب یك طرح خارجی و به نوعی حمایت از تروریسم از سوی واشنگتن است.

وی تاكید كرد كه این تصمیم نشان دهنده دید یك جانبه امریكا نسبت به رسانه هاییست است كه معیارهای اخلاقی و حرفه ای را رعایت كرده و نشان دهنده یك برنامه از پیش تعیین شده سیاسی است و این اقدام دمشق را از ادامه راه و خدمت به همه مردم باز نمی دارد.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت كه این اقدام امریكا همچنین نقض توافقنامه های بین المللی، قطعنامه های سازمان ملل، قوانین حقوق بشر و نادیده گرفتن یكی از اساسی ترین اصول آزادی مطبوعات است.

خبرگزاری سوریه (سانا) نیز امروز اعلام كرد كه تحریم هاي آمریكا علیه رادیو و تلویزیون سوریه مصادره آزادي بیان است.

سانا با صدور بیانیه ای افزود:اقدام وزارت خزانه داري آمریكا علیه رادیو و تلویزیون سوریه تناقض آشكار با ادعاهای واشنگتن در مورد آزادي بیان است.

این خبرگزاری اعلام كرد این موضع گیري آمریكا همچنین بیانگر دروغ بودن سخنان مقام های غربي و امریكایي در رابطه با آزادي اطلاع رساني است و ثابت مي كند كه اصول آزادي اطلاع رساني و دمكراسي كه این كشورها مدعي آنند،چیزي جز شعار نیست و غرب از آنها براي خدمت به منافع و نقشه هاي سیاسي خود استفاده مي كنند.

رییس اتحادیه روزنامه نگاران سوریه نیز در این ارتباط خواستار ایفای نقش و مسوولیت اتحادیه روزنامه نگاران عرب و اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران برای مقابله با اقدامات مخرب امریكا و غرب شد و تاكید كرد كه چنین اقداماتی روزنامه نگاران سوریه از انجام وظایف خود باز نمی دارد.

‘الیاس مراد ‘ با ارسال نامه ای به رئیس اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران همچنین با اشاره به ورود غیر قانونی برخی خبرنگاران خارجی به سوریه توسط افراد مسلح و قاچاقچی افزود كه دولت سوریه در روزهای اخیر به بیش از 200 گروه رسانه ای مجوز ورود به این كشور داده است و در چنین شرایطی برخی همچنان به نقض آشكار قوانین بین المللی و ورود غیرقانونی اصرار دارند.

 

 

 

 

 

 

ایرنا