افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

سودان جنوبی؛ زباله دان تسلیحات استفاده شده در عراق و افغانستان

به نقل از «الیوم السابع»: فرزند نامشروع رژیم صهیونیستی در آفریقا، یعنی سودان جنوبی از طرح خود برای خریداری تسلیحات بکار گرفته شده در تجاوز به افغانستان و عراق توسط ایالات متحده و کشورهای ائتلاف پرده برداشت.
این در حالی است که این کشور تازه متولد، همچنان درگیر با قبایل داخلی است که حکومت این کشور را به رسمیت نمی شناسند.
منابع دیپلماتیک گزارش دادند که کنسولگری ایالات متحده در منطقه “جوبا” در سودان جنوبی یاداشتی را از مقامات این کشور دریافت کرده است که این افراد تمایل خود را برای خرید تسلیحات استفاده شده طی تجاوز به عراق و افغانستان اعلام کرده اند.
گفته می شود در یاداشت مذکور هدف این طرح دولت سالواکر فراهم کردن زمینه برای تقویت زیرساخت های تسلیحاتی این کشور و یافتن شرکایی از بخش خصوصی در این راه بیان شده است.
این منابع که نخواستند نامشان فاش شود، تاکید کردند که دولت سودان جنوبی تعداد بی شماری از طرفداران خود را در داخل از دست داده و بیشتر افرادی که پیش از این برای آن جنگیده اند، اغلب بخاطر مواضع اشتباه دولت سودان جنوبی به مخالفان و شورشیان تبدیل شده اند.
به همین دلیل سودان جنوبی سعی دارد برای تقویت خود و با توجه به درآمدی که از نفت و کشاورزی دارد، کمک وزارت دفاع آمریکا را برای تقویت زیرساخت های نظامی خود برای جبران نقص در زمینه نیروی انسانی جلب کند.
از سوی دیگر، ایالات متحده که هم بدون توجه به مقصد تسلیحات و بخصوص برای رهایی از زباله های نظامی نیازمند خریداری برای آنها است، بی شک از این درخواست استقبال خواهد کرد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار