- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

سلاح پیشرفته جدیدی که امنیت روسیه را تامین می کند!

سلاح پیشرفته روسیه وزیر دفاع [1]

وزیر دفاع روسیه از سلاح پیشرفته جدیدی خبر داده است که امنیت این کشور را تضمین و از حاکمیت روسیه طی سال های آینده حمایت می‎شود!
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که سلاح پیشرفته‌‏ای که رییس جمهور روسیه درباره آن سخن گفته است، به روسیه این اجازه را خواهد داد که از وارد شدن به دور جدید مسابقه تسلیحاتی جدید، دور شود.

شویگو درباره سخنرانی روز گذشته پوتین گفت: با سلاح پیشرفته جدید، امنیت ما تضمین و از حاکمیت روسیه طی سال های آینده حمایت می‎شود، ولی مهمتر اینکه با داشتن چنین سلاحی ما از ورود به مسابقه تسلیحاتی جدید که کشورهای عضو ناتو خواهان آن هستند، دور نگه داشته می شویم.

شویگو افزود: آنچه که امریکا برای استقرار سامانه دفاعی راکتی خود در هالند، رومانی و آلاسکا انجام داده و برای استقرار آن در کوریای جنوبی و جاپان تلاش می کند، به چتری که سوراخ شده تبدیل شده است.

او گفت: سلاح جدید روسیه قادر است از هرگونه سامانه دفاعی راکتی چه در زمان حاضر موجود باشد و یا در آینده ساخته شود، عبور کند و قابل رهگیری نیست.

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز پنج‌شنبه اول مارچ (10 حوت) به سنت هرساله مقابل نماینده گان پارلمان، اعضای دولت و دیگر مقامات سیاسی روسیه، همچنین نماینده گان برخی از کشورهای همسایه سخنرانی کرد .پوتین در این سخنرانی از ساخت اسلحه‌های جدیدی پرده برداشت که می‌توانند هر نقطه از جهان را هدف قرار دهند.

ولادیمیر پوتین در هنگام توضیح سامانه دفاعی جدید این کشور، از سلاح‌هایی صحبت کرد که کشورش موفق به ساخت و بهره برداری از آنها شده است.

او از ساخت 300 مودل جدید از جنگ‌افزارهایی خبر داد که راکتهای بالستیک قاره پیما و راکتهایی با قابلیت فَیْر از زیربحری‌ها از جملۀ آن‌ها هستند.

آقای پوتین از راکتهایی سخن گفت که می‌توانند هر نقطه‌ای از جهان از قطب شمال تا قطب جنوب را هدف قرار دهند؛ وی همچنین به راکت‌های مافوق صوتی اشاره کرد که هیچ سیتم‌ ضدراکتی قادر به ردیابی آنها نیست.

او گفت: روسیه دارای سلاح دیگری مجهز به کلاهک هستوی است که می‌توان آن را روی یک راکت کروز نصب کرد و این سیستم نیز قابل رهگیری نیست. این سلاح در سال 2017 عیسوی با موفقیت آزمایش و تولید انبوه آن هم اکنون آغاز شده است. هیچ کشور دیگری در جهان این سلاح‌ها را ندارد و در صورت حمله، روسیه آماده است تا از تسلیحات هستوی خود استفاده کند.