افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 31 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

سفیر آمریكا در مسكو مجبور به عذرخواهی از روس ها شد!!

‘مایكل مك فول’ سفیر آمریكا در روسیه بخاطر گاف روز گذشته خود در توهین به این كشور و ‘ وحشی ‘ خواندن روس ها مجبور شد از آنان عذرخواهی كند.

مك فول روز جمعه،اقدام خود در ‘وحشی’ خواندن روسیه را اشتباه خواند و گفت: این اشتباه بود،من عذرخواهی می كنم و بخاطر عدم آشنایی كافی به زبان روسی، این اشتباه را مرتكب شدم.

مك فول روز پنجشنبه این هفته هنگامی كه به صورت پنهانی به دیدار ‘لو پونوماریوف’ رییس جنبش غربگرای دفاع از حقوق بشر روسیه شتافته بود ،در خیابان با چند نفر از خبرنگاران كانال تلویزیونی ‘ان.تی.وی’ مواجه شد، ولی سفیر آمریكا كه انتظار نداشت خبرنگاران از دیدارش مطلع باشند غافلگیر شد و در واكنش به آنان اظهار داشت كه روسیه كشور وحشی است و این وضعیت غیرعادی است.در آمریكا، انگلیس یا آلمان و حتی در چین هیچگاه چنین حادثه ای رخ نمی دهد.

در همین حال رسانه های خبری روسیه امروز اعلام كردند كه وزارت امور خارجه آمریكا با ارسال نامه ای به وزارت خارجه روسیه نسبت به امنیت سفیر خود در مسكو ابراز نگرانی كرده است.

‘مایكل مك فول’ كه حدود دو ماه پیش به سمت سفیر آمریكا در روسیه منصوب شد،اوایل ماموریت خود نیز درحالی كه حتی استوارنامه اش را به رییس جمهوری روسیه تحویل نداده بود با گروهی از مخالفان حكومت روسیه دیدار كرد.

این رفتار غیردیپلماتیك مك فول مورد اعتراض شدید و خشم سران روسیه قرارگرفت و به وی هشدار داده شد كه نباید این گونه حركات از او سر بزند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار