افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 21 اکتبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

سفر محمد بن سلمان به اسراییل

محمد بن سلمان

یک مسئول رژیم صهیونیستی فاش کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در ماه سِپتِمبر گذشته محرمانه به تل آویو سفر کرده است.

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، یک مسئول رژیم صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود، به آژانس خبررسانی فرانسه گفت: مسئول سعودی که در ماه سِپتِمبر گذشته محرمانه به اسراییل سفر کرد، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی بود.

ارئیل کهانا روزنامه نگار صهیونیست نیز که در هفته نامه راستگرای ماکور ریشون کار می کند، در ماه سِپتِمبر گذشته در شبکه اجتماعی تویتر نوشته بود: بن سلمان با یک هیئت رسمی به اسراییل سفر و با مسئولانی دیدار کرده است.

بخش عربی رادیوی رسمی رژیم صهیونیستی نیز روز هفتم سِپتِمبر گذشته گفته بود: یک امیر دربار پادشاهی سعودی محرمانه به اسراییل سفر کرده و با مسئولان بلندپایه اسراییلی درباره ایده پیشبرد صلح منطقوی گفت وگو کرده است.

این درحالی است که ایوب قرا وزیر ارتباطات و نماینده حزب لیکود در کنست رژیم صهیونیستی نیز گفته بود: شمار زیادی از کشورهای عربی به نحوی روابط با اسراییل دارند.این روابط از مصر و اردن شروع شده و عربستان و برخی کشورهای عرب خلیج فارس و شمال افریقا و بخشی از عراق را شامل می شود.

وی در ادامه افزود: این کشورها با اسراییل در نگرانی از ایران شریک هستند و اکثر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس آماده روابط دپلوماتیک آشکار با اسراییل هستند زیرا احساس می کنند که از سوی ایران و نه اسراییل تهدید می شوند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار