افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 5 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

سرمای كم سابقه سراسر اروپا را فراگرفت!

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، روز یكشنبه بارش نخستین برف شدید زمستانی، سطح شهر لندن را حدود 16 سانتی متر سفید پوش كرد و باعث توقف فعالیت فرودگاه هیترو (شلوغ ترین فرودگاه اروپا) شد.

فرودگاه های استانستد، بیرمنگام و لوتن هم دیشب فعالیت های خود را به تعویق انداختند.

در اوكراین، شب گذشته دمای هوا به 36 درجه زیر صفر رسید. مقام های اوكراینی می گویند، آمار قربانیان برف و سرما در این كشور به 131 نفر رسیده است. افزون بر این تعداد، 2 هزار و 300 اوكراینی هم برای درمان سرمازدگی به بیمارستان ها مراجعه كرده اند.

در بوسنی، بارش بیش از 2 متر برف، ارتباط بیش از یكصد روستا را با مركز قطع كرده است. در سارایوو، پایتخت بوسنی نیز یك متر برف باریده و وضعیت فوق العاده اعلام شده است.

روز یكشنبه، سه بالگرد به طور پیوسته مشغول غذا رسانی به مناطق برفگیر بوده اند.

در صربستان نیز ارتباط حدود 70 هزار نفر با بقیه نقاط كشور قطع شده است. هم اكنون 32 شهر صربستان در وضعیت فوق العاده به سر می برد.

در مونته نگرو، كشور همسایه صربستان، ارتباط با شمال كشور به طور كامل مسدود شده است.

در كرواسی، اوضاع نسبت به چند روز اخیر بهتر شده و شركت های اتوبوسرانی دو باره آغاز به كار كرده اند. هرچند بارش برف همچنان باعث ایجاد ترافیك شدید می شود.

در شهر ساحلی اسپلیت در كراوسی هنوز وضعیت فوق العاده برقرار است. روز یكشنبه در این شهر، ده ها نفر برای درمان سرمازدگی به بیمارستان مراجعه كردند.

در اسپانیا و در رویدادی كم سابقه، جزایر بالاریس واقع در دریای مدیترانه نیز شاهد بارش برف بوده اند.

در رم، پایتخت ایتالیا، شهرداری به خاطر ناتوانی در برف روبی و پاكسازی خیابان ها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است. شهرداری رم اعلام كرده كه نمی تواند برای خرید ابزارهایی كه شاید تا ده ها سال دیگر مورد استفاده قرار نگیرند، میلیون ها یورو خرج كند.

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار