افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 1 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرمایه های الهام علی‌اف در جیب اسراییل

الهام علی‌اف

همسر و فرزند رییس جمهور آذربایجان چند ماه پیش در سواحل توریستی حیفا، یک ویلای با شکوه به ارزش 6 ملیون دالر خریداری کرده اند و به درخواست دولت آذربایجان تامین امنیت این ویلا توسط نیروهای امنیتی اسراییل انجام می شود.

وزیر گردشگری اسراییل یاریو لوین (Yariv Levin) در کنفرانس خبری که روز گذشته در تل آویو برگزار شد در جمع خبرنگاران اعلام کرد:

امروزه اسراییل از شرایط بسیار مناسبی برای جذب سرمایه خارجی و توریست برخوردار است. ما آماده ایم انواع خدمات صحی و توریستی را به رهبران کشورهای مختلف با تامین امنیت در بالاترین سطح ستندرد جهانی ارایه دهیم. بسیاری از مقامات کشورهای مختلف نیز سرمایه گذاری های قابل توجهی را در حیفا و تل آویو انجام داده اند.

وی در پاسخ به این سئوال خبرنگار مبنی بر ذکر یکی از این موارد گفت: من‌حیث مثال همسر و فرزند رییس جمهور آذربایجان چند ماه پیش در سواحل توریستی حیفا، یک ویلای با شکوه به ارزش 6 ملیون دالر خریداری کرده اند و به درخواست دولت آذربایجان تامین امنیت این ویلا توسط نیروهای امنیتی اسراییل انجام می شود.

طبق بررسی های صورت گرفته توسط خبرنگار هاآرتز اعضای خانواده رییس جمهور آذربایجان علاوه بر اقامت صحی و توریستی بخشی از مستوفیت شخصی خود را که چیزی حدود 600 ملیون دالر تخمین زده می شود در بورس اسراییل سرمایه گذاری نموده اند. حیدر علی اف فرزند جوان رییس جمهور آذربایجان نیز از چند ماه پیش در این ویلا مستقر شده و تحت نظر داکتران برجسته اسراییلی گرفته و در این مدت مریضی صعب العلاج وی نیز به طور کامل تداوی شده است.

ضمنا همسر رییس جمهوری اذربایجان و رییس بنیاد خیریه حیدرعلی اف طی 5 سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی در اسراییل انجام داده و همکاری نزدیکی نیز با بنیادهای خیریه اسراییلی داشته است.

بررسی ها همچنین نشان میدهد که حیدر علی اف فرزند جوان رییس جمهوری آذربایجان چندین ویلای گران قیمت در دبی, لندن, لس انجلس و استانبول مجموعا به ارزش 750 ملیون دالر در اختیار دارند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار