افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 23 می , 2017 لینک کوتاه خبر :

سرلوای اردوی سوریه اهداف امریکا درباره داعش را فاش‌کرد

 

یک سرلوای اردوی سوریه با فاش‌کردن اهداف امریکا درباره گروه تروریستی داعش از هماهنگی در عالی‌ترین سطح میان سوریه و عراق خبر داد و آزادسازی دیرالزور را هدف استراتیژیک سوریه اعلام کرد.

محمد عباس کارشناس نظامی و سرلوای اردوی سوریه درباره تجاوز اخیر امریکا به جنوب سوریه اظهار داشت: تجاوز طیارات جنگی ایتلاف امریکایی به یک موضع نظامی اردوی سوریه در نزدیکی سرحدات سوریه و عراق در چوکات حمایت مستقیم از گروه‌های تروریستی مرتبط با داعش صورت گرفت که این گروه‌ها در شمال اردن با عناوینی همچون جیش العشائر یا جیش سوریا الجدید فعالیت می‌کنند که برخی از این گروه‌ها با نفوذ به داخل سوریه بخش‌هایی از بیابان سوریه خاصتا منطقه اللجاه را اشغال کردند که هدف این گروه‌ها جلوگیری از پیشروی نیروهای اردوی ملی است.

 

وی خاطرنشان کرد: رویکرد گروه‌های مورد حمایت امریکا به شرق و به‌سمت دیرالزور است و به نظر می‌رسد هدف پلان امریکایی، ایجاد یک منطقه جغرافیه ای یا بافت جمعیتی طرفدار امریکا و منع حضور زمینی و هوایی نیروهای مسلح سوریه است.

 

محمد عباس درباره واکنش اردوی سوریه به پیامدهای تجاوز امریکا تأکید کرد: نیروهای سوریه و همراه آنها نیروهای همقراردادشان حجم خطرات این پلان و لشکرکشی تروریستی موجود در شمال اردن را درک کرده‌اند و به همین سبب مستقیم به شرق و سمت بیابان و شمال شرقی و نیز جنوب شرقی حرکت کرده‌اند و توانمندی رزمی و قدرت خود را برای درگیری با گروه‌هایی که شروع به ورود به بیابان سوریه از سمت اردن کرده‌اند، تقویت کرده‌اند.

 

این کارشناس سوری افزود: این پیشروی اردوی سوریه، امریکا را نگران کرد و سبب نگرانی طراحان رزمایش الاسد المتاهب (شیر آماده) شده است، رزمایشی که در اردن برگزار شد و به نظر می‌رسد مأموریت اساسی آن بر اساس اطلاعاتی که ما داریم، رسیدن به دیرالزور و جدا کردن جغرافیه عراق از جغرافیه سوریه است.

 

سرلوای اردوی سوریه ابراز کرد: نیروهای اردوی سوریه در حال پیشروی به‌سمت شرق هستند تا راه را به‌روی امریکا که به‌دنبال اجرای این پلان است،‌ ببندند و هدف استراتیژیک وضاحت نیروهای اردوی ملی رسیدن به شهر دیرالزور و پایان دادن به محاصره آن از سوی داعشی‌هاست.

 

محمد عباس درباره ادعاهای امریکا مبنی بر اینکه عملیات نظامی‌اش با هدف مبارزه با داعش در منطقه انجام می‌شود، گفت: امریکا می‌گوید با تروریزم می‌جنگد، اما در حقیقت خواهان رویارویی با اردوی سوریه و بستن راه به‌روی آن برای انجام هرگونه تماس با نیروهای عراقی است.

 

وی اضافه کرد:‌ هماهنگی در بالاترین سطوح میان نیروهای عراق و سوریه برقرار است و ما به تقویت آن چشم دوخته‌ایم تا به سطحی که خواسته‌های ملت‌های سوریه و عراق را برآورده کند، برسیم.

 

این کارشناس نظامی سوری اظهار داشت: امریکا به‌دنبال قرار دادن خط قرمز بر هر شکلی از اشکال مقاومت در سوریه است و به‌نفعش نیست که با تروریزم مقابله کند یا آن را از بین ببرد، امریکا همواره می‌گوید خواهان اخراج داعش از موصل، دیرالزور و الرقه است، اما سؤال مطرح است که می‌خواهد داعش را به کجا طرد کند.

 

سرلوای اردوی سوریه گفت: داعش عبارت است از یک عنصر سرطانی که باید ریشه‌کن شود، در نتیجه امریکا نمی‌گوید با داعش تعامل خواهد کرد تا آن را نابود کند، در حالی که من معتقدم طرد و اخراجی که امریکا از آن صحبت می‌کند به‌سمت بیابان سوریه خواهد بود تا یک تشکل جدید طرفدار داعش و هماهنگ با منافع صهیونیستی امریکایی در منطقه ایجاد شود.

 

وی در پایان گفت: امریکا گمان می‌کند که حاکم و مسلط بر اوضاع میدانی است، اما من تأکید می‌کنم که این اردوی سوریه و همقراردادانش هستند که زمام امور را در اختیار دارند و حاکم بر میدان هستند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار