افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 22 آگوست , 2016 لینک کوتاه خبر :

سرانِ داعش براثر حمله هوایی به هلاکت رسیدند

داعش

۱۹ سرکرده طراز اول داعش در پی عملیات منحصر به فرد نیروی هوایی عراق، در موصل به هلاکت رسیدند.

 

به نقل از المسله، قومندانی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که در پی حمله هوایی به مراکز تجمع گروه تروریستی داعش در ساحل چپ شهر موصل، 19 تن از سرکرده‌های طراز اول این گروه به هلاکت رسیدند.

در بیانیه قومندانی عملیات مشترک عراق آمده است: با استناد به اطلاعات دقیق به دست آمده از دستگاههای اطلاعاتی یکی از مقرهای داعش در محله المیثاق واقع در ساحل چپ موصل هنگام برگزاری نشست سران این گروه تروریستی هدف حمله هوایی قرار گرفت که در پی این حمله، تمام شرکت کنندگان در این نشست که تعدادشان 19 تن است، به هلاکت رسیدند.

در این بیانیه همچنین آمده است که ایاد حامل محل الجمیلی ملقب به ابویحیی امیر گروه تروریستی داعش در آنچه امارتهای عراق نامیده می شود، محمد هاشم الواوی رییس دفتر ابوعمر البغدادی تروریست مشهور داعش، حجی تیسیر مسئول صنایع نظامی عمومی خلافت، و محفوظ العفری مسئول امنیت عمومی آنچه ایالت موصل نامیده می شود، در بین کشته شدگان هستند.

در بین مقتولان همچنین صدام الحدیدی ملقب به ابومحمد مسئول صنایعی کیمیاایی عمومی خلافت، محمود عسکر رشید ملقب به ابومسلم مسئول پست خلافت، و ابوالبراء القراقی مسئول بیت المال خلافت حضور دارند.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم جوزا (10 جون) سال 1393 به موصل مرکز ولایت نینوا و دومین شهر کلان عراق واقع در 400 کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

عملیات آزادسازی موصل از حمل ماه گذشته آغاز شده و از آن زمان تاکنون نیروهای عراقی چندین قریه و منطقه را از دست تروریستهای داعشی آزاد کرده‌ و دهها تن از عناصر داعش از جمله سرکرده های این گروه تروریستی را به هلاکت رسانده اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار