افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 13 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

ساركوزی تهدید به خروج از شنگن كرد!

ساركوزی كه سرگرم رقابت تنگاتنگی با فرانسوا اولاند نامزد حزب سوسیالیست فرانسه برای دستیابی دیگربار به كرسی الیزه است، افزود كه چنانكه ‘مدیریت سیاسی جایگزین نظام كاغذ بازی جاری در شنگن نشود’، كشورش از این پیمان خارج می شود.

رییس جمهوری فرانسه معتقد است كه بازنگری در مقررات و قوانین مربوط به شنگن از سوی اعضای آن كه اینك به 26 كشور با 400 میلیون جمعیت رسیده است ضروری است.

وی افزود: پایبندی به پیمان شنگن، دیگر امكان حل معضلات پیش آمده در رابطه با مهاجرت را نمی دهد وهمانطوری كه اصلاحات ساختاری در مورد یورو صورت گرفت برای پیمان شنگن هم لازم است تا چنین امری صورت گیرد.

ساركوزی با اعلام اینكه كشورش بیش از حد پذیرای مهاجران خارجی است برخی از دولت های اروپایی عضو دراین پیمان را به سستی در كنترل مرزهای خود برای ممانعت از ورود مهاجران غیر قانونی كه در نهایت به فرانسه راهی می شوند، متهم كرد.

موضعگیری ساركوزی بی درنگ واكنش برخی رقیبان انتخاباتی وی بر انگیخت.

‘فرانسوا بایرو’ نامزد حزب راستگرای میانه رو موسوم به مودم كه از هم پیمانان ساركوزی و حزب حاكم او به شمار می رود و در عین حال به صحنه رقابت با وی پا گذاشته است اظهارات رییس جمهوری كنونی فرانسه را ‘تخیلی’ خواند.

وی گفت: حرف زدن برای خروج از این پیمان به این معنی است كه موانع و پست های بازرسی در مرزها برقرار شود و این اقدام ناممكن است.

فرانسه تاكنون بارها در مواردی از مهاجرت خارجیان و از جمله كوچ كولیها به داخل خاك خود كه سبب بحران سیاسی و كشمكش های احزاب شده بود و همچنین بیم از تهدیدات القاعده و ورود لجام گسیخته نیروی كار واكنش نشان داده و خواستار تجدید نظر در پیمان شنگن شده بود.

این كشور در آخرین رویداد از این دست در پی بیداری اسلامی در منطقه به مهاجرت دسته جمعی جوانان تونسی به اروپا ازجمله به ایتالیا و فرانسه از خود واكنش نشان داد.

فرانسه درماههای گذشته در اقدامی كه مصادره شعارهای برخی احزاب رقیب مانند جبهه ملی در آستانه انتخابات به شمار رفت به تدابیر سخت گیرانه تری برای كنترل مهاجرت های قانونی و غیرقانونی به این كشور دست زده است.

این كشور اروپایی هم اینك با معضل بیكاری 10 درصد ازجمعیت فعال خود رو به رو است و به همین دلیل ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی و اخراج آنان را در دستور كار قرار داده است.

فرانسه در سال 2011 میلادی 31 هزار مهاجر غیرقانونی را اخراج كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار