افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 14 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

ساركوزی بزودی نامزدی خود را اعلام می كند.

ساركوزی چند ماه پیش نیز اعلام كرده بود كه قصد دارد نامزدی خود را در مقایسه با دیگر نامزدهای انتخاباتی دیر تر به اطلاع عموم برساند و خود را بیشتر تا آخرین لحظه در كسوت یك رییس جمهور منتخب در خدمت مردم كشورش نشان دهد. این در حالیست كه وی همچنان در تمامی نظرسنجی های چند ماه اخیر بعمل آمده از’ فرانسوا اولاند’ نامزد سوسیالیست ها عقب تر است.

ساركوزی اعلام كرده است درنظر دارد به دنبال اعلام نامزدی خود، روز شنبه آینده نیز اولین سخنرانی انتخاباتی خود را در شهرمارسی در جنوب كشور درجمع هواداران حزبی برگزار كند.

به اعتقاد كارشناسان، ساركوزی درتلاش است تا با انتخاب مقر انتخاباتی خود در’ پاریس پانزدهم’ این اندیشه را القاء كند كه وی ‘ نامزدی فرانسوی و از جنس مردم فرانسه ‘ است ، در حالی كه اولاند رقیب سوسیالیست وی ‘ستاد انتخاباتی’ خود را در ساختمانی لوكس در مركز پاریس قرار داده است.

در همین حال نزدیكان ساركوزی حضور دیرهنگام وی در عرصه انتخاباتی را به مسابقه ‘ خرگوش و لاك پشت’ شبیه دانسته اند و معتقدند كه وی به رغم تاخیر دراعلام نامزدی، خواهد توانست از نقاط ضعف حریف بهره برده و برنده انتخابات شود.

درهمین حال الیزه اصرار دارد كه بر خلاف اولاند، گروه فعال انتخاباتی ساركوزی متشكل از افرادی برگزیده و درعین حال كوچك و متمركز باشد.

قراراست ساركوزی همچنین در قالب كتابی اندیشه های خود را با مردم فرانسه در میان گذاشته و بیشتر چشم اندازهای اداره كشور را مد نظر قراردهد تا ارائه عملكرد خود ظرف پنج سال اخیر در سمت ریاست جمهوری این كشور.

ساركوزی درحالی قصد اعلام نامزدی خود را دارد كه هم اكنون به اعتقاد كارشناسان امر، بسیاری از وعده های انتخاباتی سال 2007 میلادی وی هنوز عملی نشده است.

وی از جمله به دلیل ‘ عدم امكان اشتغالزایی’ و ‘روند رو به رشد بیكاری’ كه شامل حدود 10 درصد از جمعیت فعال حدود 65 میلیون نفری این كشور می شود، مورد انتقاد افكار عمومی است.

‘ ایجاد اشتغال دائم برای جوانان بیكار’، ‘ ارتقاء قدرت خرید مردم’، ‘ ایجاد تسهیلات رفاهی و بهداشتی كافی برای شهروندان’، از جمله وعده های ساركوزی در رقابت های انتخاباتی پیشین بوده كه بویژه به اعتقاد مخالفان دولت هنوز محقق نشده است.

براساس آخرین نظرسنجی صورت گرفته اولاند از32 درصد و ساركوزی 25 درصد محبوبیت مردمی برای مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری این كشور برخوردار می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار