- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

ساخت هوتل؛ راهکاراسراییل برای یهودی سازی قدس!

قدس

هفته نامه عبری یروشالیم فاش کرد که شاروالی رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی قصد دارد در چوکات تدابیر شتابزده، ساخت مجموعه هوتل هایی را در ارتفاعات مجاور پارک جبل المکبر واقع در جنوب مسجد الاقصی به سرعت آغاز کند.

 

مرکز اطلاع رسانی فلسطین راپور داد، مایر ترگمن مسئول دایره ساخت و ساز در شاروالی رژیم صهیونیستی در قدس، شرکت های تعمیری را که برنده مناقصه ساخت هوتل در جبل المکبر”شده اند دعوت به برگزاری جلسه ویژه در این هفته کرد. پیش بینی می شود وی می خواهد اطلاعات جدیدی را درباره این پروژه در اختیار این شرکت ها قرار دهد.

 

این هفته نامه عبری تصریح کرد که هدف از برگزاری این جلسه این است که قراردادکاران بتوانند با دور زدن مسیر بروکراسی اداری، هر چه سریعتر مجوز آغاز ساخت هوتل ها را دریافت کنند.

 

ترگمن این اقدام را مناسبترین پاسخ به عملیات جبل المکبر که باعث هلاکت چهار صهیونیست شد، دانست و گفت: ما از ساخت و ساز در هر نقطه از این شهر حمایت می کنیم و به این ترتیب ضریب ایمنی قدس را بالا می بریم. ما با هماهنگی و همکاری انجنیران شهر به روند ساخت و ساز پارک جبل المکبر ادامه می دهیم. این منطقه استراتیژیک و دارای پتانسیل گردشگری زیادی است و هزاران گردشگر از این منطقه دیدن خواهند کرد.

 

گفتنی است سه شرکت تعمیری برنده مناقصه پروژه مجموعه هوتل ها شده اند این مجموعه شامل سه هوتل سه و چهار ستاره است که در امتداد محله ارنونا ساخته خواهند شد.

 

به نوشته هفته نامه یادشده قرار است تعدادی مرکز تجاری در طبق همکف این هوتلها ساخته شود که شامل رستورانت، کافی شاپ و مراکز تفریح مردمی خواهد بود. این تعمیر ها در 7 تا 8 طبقه ساخته می شود و بر بخش قدیمی قدس مشرف خواهد بود.

 

طبق نقشه، در پایان مرحله نهایی مجموعا 6 هوتل شامل 1300 اتاق در مساحتی بالغ بر 12.9 هزار متر مربع ساخته می شود.