افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 ژوئن , 2017 لینک کوتاه خبر :

زندان های مخوف امارات باید بررسی شوند!

سازمان عفو بین‌الملل خواستار تحقیق درباره شبکه شکنجه امارات در یمن شد.

سازمان عفو بین‌الملل از سازمان ملل متحد خواسته رهبری تحقیقات درباره راپور‌های مربوط به وجود زندان‌های سری امارات در یمن و شکنجه محبوسان در آن به عهده بگیرد.

عفو بین‌الملل در اعلامیه ای که روز پنجشنبه صادر شده خواسته است عاجلاً درباره راپور آژانس خبررسانی آسوشیتدپرس درباره نقش امارات در تأمین مالی، تسلیح و آموزش عوامل متهم به نقض حقوق بشر در 18 زندان سری در جنوب یمن، تحقیقات انجام شود.

آژانس خبررسانی آسوشیتدپرس روز پنجشنبه در راپوری آشکار کرد که این زندانها تحت نظر مستقیم نیروهای اماراتی یا تحت نظر نیروهای یمنیِ تحت آموزشِ نیروهای اماراتی اداره می شوند. این زندانها در پایگاههای نظامی، بنادر، برخی میدان هوایی ها و خانه های ویلایی و حتی کـَلـَبهای شبانه قرار دارند.

تجاوز جنسی، لت و کوب وحشیانه و استفاده از روش‌های غیرانسانی مانند قرار دادن سر محبوسان داخل سطل زباله با چشم‌های بسته، از جمله روش‌های شکنجه مورد استفاده در زندان‌های مورد اشاره بوده است.

لین مألوف، مدیر میز تحقیقات در بخش خاورمیانه‌ای عفو بین‌‌الملل گفت: بایستی تحقیقاتی به رهبری سازمان ملل درباره نقش امارات و سایر طرف‌ها در ایجاد این شبکه وحشتناک شکنجه ایجاد شود. هزاران یمنی در این شبکه‌ها، ناپدید شده‌اند.

پیش از این هشام شرف، وزیر امور خارجه دولت نجات ملی یمن در شهر صنعا فاش کرد که ایتلاف تحت قومندانی عربستان در شهرها و جزایر یمن زندانهای نظیر ابوغریب و گوانتانامو برای شکنجه اسرا و بازداشت شده گان ایجاد کرده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار