افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 21 نوامبر , 2016 لینک کوتاه خبر :

زانو زدن تروریست های خان الشیح دربرابر اردوی سوریه

%d8%a7%d8%b1%d8%af%d9%88%db%8c-%d8%b3%d9%88%d8%b1%db%8c%d9%87

اردوی سوریه روز گذشته موفق شد منطقه القصو» واقع در شرق خان الشیح را به صورت کامل آزاد کند و همین مسئله سبب شد که تروریستها درخواست آتش بس و توافق با دولت سوریه را مطرح کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد که اردوی سوریه با تروریست‌ها در خان الشیح به توافقی دست یافته اند و قرار است که در مرحله نخست این توافق، 1000 فرد مسلح به همراه خانواده های خود به ولایت ادلب منتقل شوند.

به گفته این منبع، قرار است کسانی که در این شهرک باقی می مانند در مراحل بعدی به وضعیتشان رسیده‌گی شود.

طی چند وقت اخیر که اردوی سوریه در شهرکهای داریا و معضمیه با تروریستها درگیر بود برخی از خانواده‌های سوری برای حفظ جان خود از این مناطق به سوی خان الشیح و زاکیه رفتند. قرار است که در صورت بهبود وضعیت داریا و معضمیه به این شهرکها باز گردند.

وبگاه خبری الحدث سوریه نیز راپور داد که اغلب سلاحهای سنگین تروریستها در خان الشیح منهدم شده است و آنان فقط دو تانک در اختیار دارند.

به راپور این وبگاه، در برابر پیشروی اردو از چند محور، تروریستهایی که تقریبا محاصره بودند، چاره‌ای جز موافقت با تحویل کامل سلاح و تنظیم لستهای کسانی که تمایل به خروج دارند نداشتند؛ حکومت سوریه نیز اجازه داده که همه کسانی که تمایل به خروج دارند به همراه خانواده هایشان خارج شود.

برخی از منابع ویژه نیز اعلام کردند تا ساعت 10 شامگاه شب گذشته 1270 نفر برای خروج از این شهرک نام‌نویسی کردند و قرار است کسانی که باقی می مانند از دستور عفو ریاست جمهوری استفاده کنند.

قرار است که امروز دوشنبه خروج افراد مسلح از خان الشیح آغاز و این منطقه به صورت کامل پاکسازی شود.

افراد مسلح حاضر در خان الشیح چندی پیش اعلام کرده بودند که به شرط اعزام به سوی درعا واقع در جنوب سوریه حاضر به آتش بس با اردو هستند، ولی مقامات سوریه اعلام کردند که خروج افراد مسلح فقط به ادلب میسر است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار