- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

رییس پیشین سیا: آمریكا در مقابل حمله رایانه ای آسیب پذیر است!

[1]

ژنرال مایكل هایدن، رییس پیشین سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) روز شنبه نسبت به آسیب پذیر بودن این كشور در مقابل حمله های سایبری ابراز نگرانی كرد.

 

مایكل هایدن كه در زمان تولید ویروس مشهور

‘استاكس نت’ ریاست سازمان سیا را برعهده داشت و پیش از آن هم رییس سازمان امنیت ملی آمریكا بود، در مصاحبه ای با شبكه تلوزیونی سی بی اس، اطلاع از منبع ویروس یادشده را انكار كرد.

ژنرال هایدن خلق ویروس استاكس نت را ‘ایده ای خوب’ توصیف كرد، اما هشدار داد كه اكنون هر كسی می تواند از آن استفاده كند.

هایدن گفت: این (ساخت ویروس) فكر خوبی بود، اما یك فكر بزرگ هم بود! بقیه دنیا به این حادثه نگاه می كنند و می گویند ‘كسی’ این گونه فعالیت ها را مشروعیت بخشیده است.

‘شان مك گرك’ كه زمانی مدیریت امنیت شبكه ها در وزارت امنیت داخلی ایالات متحده را برعهده داشت، نیز با اشاره به تهدیدی مشابه، می گوید ‘شما می توانید كدهای مرجع این ویروس را از اینترنت دانلود كنید، در آن تغییرهایی ایجاد كنید و به همان سویی بفرستید كه در اصل از آنجا آمده بود!’

‘مك گرك’ بدون اینكه از سازنده ویروس استاكس نت نام ببرد، تولید آن را بسیار خطرناك دانست و گفت ممكن است برخی افراد یا كشورها از آن برای حمله به زیر ساخت های آمریكا، مانند شبكه های برق، آب و حتی نیروگاه های هسته ای استفاده كنند.

وی با اشاره ای مجدد به تولید كنندگان این ویروس، افزود ‘آنها جعبه را باز كردند و قابلیت هایش را به همه نشان دادند.این چیزی نیست كه بتوان به درون جعبه باز گرداند!’

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا