افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 2 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

موضع رییس جمهور جرمنی علیه اسراییل و امریکا

رییس جمهور جرمنی

به گزارش افغان تلکس، رییس جمهور جرمنی که برای اولین بار به لبنان سفر کرد در جریان این سفر سخنانی بر علیه اسراییل و امریکا بیان کرد.

فرانک والتر اشتاین‌مایر رییس‌جمهور جرمنی در جریان سفر به لبنان از سیاست‌های دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا در خاورمیانه انتقاد کرد.

وی که پیشتر با نظامیان جرمن در بیروت دیدار کرده بود، در سخنانی در پوهنتون بیروت به اقدام ترمپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس من‌حیث پایتخت اسراییل واکنش نشان داد و گفت: از دید من آینده خوب برای خاورمیانه از راه تنش‌آفرینی و قطبی‌گرایی محقق نمی‌شود.

وی افزود: بحران حل نشده میان اسراییل و فلسطینیان، تمام منطقه را دچار آشوب می‌کند. حتی در جرمنی هم درباره اینکه به صورت یک جانبه اورشلیم (بیت‌المقدس) از جانب امریکا من‌حیث پایتخت اسراییل به رسمیت شناخته شود و چنین راهکاری می‌تواند خاورمیانه را به صلح نزدیک کند، تردید وجود دارد. وضعیت نهایی اورشلیم (بیت‌المقدس) باید تنها به وسیله راهکاری دوجانبه مورد بررسی قرار گیرد.

رییس‌جمهور جرمنی پیش از سخنانش در پوهنتون، با سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان و نبیه بری رییس پارلمان این کشور دیدار کرد و با این افراد هم درباره تحولات منطقه و موضوع پناهجویان سوری رایزنی کرد.

وی نخستین رییس‌جمهور جرمنی است که از لبنان دیدار می‌کند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار