افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

رییس جمهوری سریلانكا: امروز سوزانندگان قرآن از حقوق بشر دم می زنند!!

رییس جمهوری سریلانكا با نشان دادن واكنشی تند نسبت به راه حل حقوق بشری كه هفته گذشته اتخاذ شده، اظهار داشت: امروز كسانی كه قرآن مقدس را می سوزانند و حقوق بشر را پایمال می كنند از حقوق بشر دم می زنند.

هفته نامه تامیل زبان ‘ناوامانی’ سریلانكا در شماره جدید خود درمطلبی اختصاصی نوشت:’ماهیندرا راجاپاكسا’ در واكنش به راه حل شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد درباره گزارشی كه درباره دوران جنگ داخلی سه دهه ای حقوق بشر سریلانكا منتشر شده، اظهار داشت: مردم به نیروهای خارجی و تروریسم اجازه ورود و دخالت در امور كشورشان را نمی دهند.

وی افزود: همه مردم سریلانكا، چه سینهالی ها، چه تامیلی ها و چه مسلمانان، از حقوق مشتركی برخوردارند و حقوق آنها حفظ می شود.

رییس جمهوری سریلانكا ضمن اشاره به اینكه شورای حقوق بشر سازمان ملل از سوی آمریكا حمایت می شود، آورده است: مردم سریلانكا، سابقه ای خوب در زمینه حقوق بشر و درك درستی از حقوق بشر دارند و حقوق همه شهروندان سریلانكا رعایت می شود.

گفتنی است شورای حقوق بشرسازمان ملل با هفته گذشته با تصویب قطعنامه‌ای از دولت سریلانكا خواست تا درباره نقض حقوق بشر در طی جنگ‌های داخلی این كشور در جنگ ‌با جدایی‌طلبان تامیل، تحقیق و تفحص كند.

ایلین چمبرلین دوناهو، سفیر ایالات متحده آمریكا در سازمان ملل متحد، اعلام كرد ه بود كه در این قطعنامه تلاش شده ‘انصاف و عدالت’ رعایت شودو هدف از تصویب این قطعنامه كمك به سریلانكا برای برقراری صلحی عادلانه براساس آزادی، برابری، عدالت و احترام به شهروندان است.

 

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار