افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 8 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

رییس اتحادیه مسلمانان فرانسه: رفتار مسوولان فرانسوی علیه مسلمانان غیر منطقی است

دكتر’ احمد جب اله ‘ درآیین شروع بكار بیست ونهمین همایش سالانه مسلمانان فرانسه افزود: این همایش درشرایطی برگزارمی شود كه دولت فرانسه باانگشت نما كردن مسلمانان، شماری از آنان را دستگیر ومورد بازجویی قرار داده و برخی از چهره های مسلمانان نیز امكان حضور در همایش سالانه مسلمانان را نیافتند.

بیست ونهمین همایش سالانه مسلمانان از عصر روز جمعه گذشته شروع بكار كرده و قراراست روز دوشنبه هفته جاری به كار خود پایان دهد.

برگزاری همه ساله این همایش بستری فراهم می كند تا مسلمانان فرانسه و كشورهای همجوار با گردهمایی در محل اجرای این نشست از نزدیك با مسایل دینی و اجتماعی روزمره خود آشنا شوند.

برگزاری تعدادی سخنرانی و میزگرد ، اجرای نمایشگاه جنبی از كتب و كارهای دستی اسلامی از جمله برنامه های همایش سالانه مسلمانان است.

این دوره از همایش سالانه مسلمانان درشرایطی برگزارمی شود كه دولت فرانسه با دستاویز قراردادن موضوع ‘ امنیت ‘ شماری از فعالان مسلمان مقیم این كشور را ظرف روزها و هفته های اخیر بازداشت كرده است.

محدودیت های اعمالی دولت فرانسه در زمینه مسلمانان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این كشور درشرایطی است كه دولت این كشورنیز از مجریان همایش خواسته است تا مراقب سخنان تحریك آمیز سخنرانان مدعو باشند.

برخی از چهره های سیاسی افراطی فرانسه از جمله ‘ مارین لوپن ‘ نامزد ریاست جمهوری از جبهه ملی راست افراطی نیز از اینكه امكان برگزاری این همایش فراهم شده است، ابراز تاسف می كنند.

شماری از چهره های دینی و مذهبی مسلمانان از كشورهای مسلمان منطقه و دیگر كشورها دراین همایش سه روزه به سخنرانی و بحث و تبادل نظر می پردازند.

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار