افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 آگوست , 2012 لینک کوتاه خبر :

ریچارد میسون، برگزاری اجلاس غیر متعهدها در تهران را نشانه شكست جنگ تبلیغاتی غرب علیه ایران دانست.

برگزاری اجلاس غیر متعهدها در تهران نشانه شكست جنگ تبلیغاتی غرب علیه ایران است

‘ریچارد میسون’ نماینده سابق مجلس نیوزیلند برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش غیر متعهدها در تهران را نشانه شكست جنگ روانی و تبلیغاتی غرب به ویژه آمریكا علیه ایران توصیف كرد.

نماینده سابق مجلس نیوزیلند روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش غیرمتعهدها در تهران نه تنها به خاطر عضویت بیش از 100 كشور جهان در آن ، بلكه به دلیل شرایط تاریخی و ژئوپولیتكی زمان حاضر، نقطه عطفی برای ایران و منطقه محسوب می شود.

نماینده سابق مجلس نیوزیلند افزود:مهمترین دستآورد این جلاس رد تبلیغات نادرست غرب مبنی بر منزوی بودن ایران در جامعه جهانی است.

وی افزود: حضور رهبران حدود 50 كشور و همچنین مقام های ارشد بیشتر كشورهای عضو این جنبش تاییدی بر تبلیغات نادرست غرب در دهه های گذشته است كه همواره سعی داشته اند ایران را به عنوان یك كشور منزوی نشان دهند.

وی خاطر نشان ساخت : اصحاب رسانه های آمریكا كه در تبلیغات ایران هراسی و ارائه اطلاعات نادرست علیه ایران پیشرو هستند، هم اكنون از موفقیت ایران در نشست جنبش غیر متعهدها كه توانسته است تعداد زیادی از كشورهای عضو را در تهران دور هم جمع كند ،به شدت ناخشنود هستند.

ریچاد میسون تصریح كرد: نوع واكنش رسانه های آمریكا سندی است كه نگرانی آمریكا را از برگزاری شانزدهمین اجلاس جبنش غیر متعهدها در تهران نشان می دهد.

این نماینده سابق مجلس نیوزیلند با اشاره به مقاله ای كه به قلم ‘دیوید سانگر’ در ‘نیویورك تایمز’ انتشار یافته است، تصریح كرد: ‘باراك اوباما’ رییس جمهوری آمریكا تمام تلاش خود را به كار برده است كه با قلدری در برابر اعضای جنبش غیر متعهدها، از برگزاری این اجلاس در ایران جلوگیری كند؛ اقدامی كه موفق به انجام آن نشد.

این مقام نیوزیلندی گفت: ایران با برگزاری این اجلاس در تهران نه تنها جنگ تبلیغاتی غرب علیه خود را شكست داد، بلكه جایگاه خود را به عنوان یك كشور تمدن ساز و تاریخی در جهان مستحكم كرد. ایران در حالی به این موفقیت دست یافت كه جنبش غرب به ویژه آمریكا و همچنین اسرائیل تمام تلاش خود را برای منزوی نشان دادن ایران به كار گرفته اند.

نماینده سابق مجلس نیوزیلند خاطر نشان ساخت: ایران علاوه بر این موفقیت همچنین توانست به طور قابل توجهی معادله تصور جهانی را نسبت به خود تغییر دهد و معتقدم كه برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش غیر متعهدها در تهران و موفقیت های آن، امواج خروشانی است كه به نفع ایران در حال حركت است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار