افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل, گزارش تصویری -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

ریش سفید داعش به دام افتاد +تصاویر

به گزارش افغان تلکس به نقل از برخی رسانه های محلی عراق، ابو عمر معروف به ریش سفید یکی از جلادان معروف داعش در عراق به دام افتاد.
ابو عمر معروف به ریش سفید یکی از جلادان معروف داعش در عراق و از مهره های های اصلی در ساخت فلم های تبلیغاتی این گروه تروریستی بود. همزمان با حضور داعش در شهرهای عراق، صدها باشنده بی گناه عراقی با تیغ شمشیر وی به قتل رسیدند.
رسانه های وابسته به گروه تروریستی داعش پیش از این، بارها تصاویری از ریش سفید را در جریان اجرای حکم اعدام باشنده گان عراقی نشر کرده بودند. عکس های مختلف، او را در حال گردن زدن و یا سنگسار مردم عراق نشان می دهد.

پس از انهدام داعش در شهرهای مختلف عراق، جلاد ریش سفید موفق به فرار شده بود. رسانه های محلی عراق با نشر تصویری از ابوعمر اعلام کردند نیروهای دولتی عراق موفق شدند او را شناسایی و به دام بیندازند. این در حالی است که محل دقیق بازداشت وی اعلام نشده است.
ابو عمر سرشناس ترین جلاد شهر موصل بود. او در آغاز تشکیل خلافت خودخوانده داعش در موصل، وظیفه اعدام باشنده گان عراقی را که از قوانین داعش سرپیچی می کردند، بر عهده داشت و پس از آن من‌حیث ناظر در اعدام ها حضور داشت.

شمار عراقی هایی که به دست او کشته شده اند مشخص نیست. با وجود این، گفته می شود او صدها عراقی را به دلایل نامعلوم اعدام کرده است.

 1. Zahir Rezai :

  خبیث لعنتی

 2. امید غوربندی :

  یولاسشی

 3. عبدالفواد خاکسار :

  نازوان

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
  آخرین اخبار