- خبرگزاری افغان تلکس - https://www.afghantelex.com -

رژیم اشغالگر اسراییل از تمامی خطوط قرمز عبور کرد!

صائب عریقات

عضو ارشد مذاکره‌کننده فلسطینی و سرمنشی کمیته اجرای سازمان آزادی بخش فلسطین در گفت‌وگویی با آژانس خبررسانی روسی «اسپوتنیک» گفت: رژیم صهیونیستی تمام خطوط قرمز را زیر پا گذاشته است.

اسپوتنیک: چه موضوع جدیدی رخ داده که رژیم اشغالگر اسراییلی برای اولین بار از 14 سال پیش به شهرک‌نشینان اجازه داده‌اند در دهه آخر ماه رمضان وارد مسجدالاقصی شوند؟

صائب عریقات: این یک اقدام خطرناک است و بر این موضوع دلالت دارد که حکومت اسراییل از شهرک نشینان و برای شهرک‌نشینان است و آنها به خوبی می‌دانند که با این اقدام و بازی کردن با احساسات عرب و مسلمانان تمامی خطوط قرمز را زیر پا گذاشته‌اند؛ ما حکومت اسراییلی را مسئول کامل این اقدامات می‌داند.

اسپوتنیک: عکس‌العمل حکومت فلسطین به این موضوع چیست؟

عریقات: با سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب، برخی از کشورهای اتحادیه اروپا و نیز امریکا تماس گرفته‌ایم و با دوستان روس خود نیز تماس برقرار خواهیم کرد زیرا این موضوع تعرضی خطرناک است و به تنش، خشونت و خونریزی می‌انجامد.

شهرک نشینان اسراییلی در چند روز اخیر با حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی به صورت گسترده به مسجدالاقصی یورش بردند ، این اقدام خشم فلسطینی‌های حاضر در این مسجد را برانگیخت و در درگیری‌ها چندین تن زخمی و بازداشت شدند.