افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, حوادث -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 6 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

روز خشم در فلسطین و درگیری با صهیونیست ها

درگیری فلسطینی صهیونیست اسراییل

امروز درگیری‌هایی بین نظامیان صهیونیست  و فلسطینی ها در بیت لحم بدنبال به‌رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل از سوی امریکا رخ داد.

امروز چهارشنبه درگیری‌هایی بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی که به تصمیم دونالد ترمپ در خصوص انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به قدس و به‌رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل، اعتراض داشتند، در شمال بیت لحم رخ داد.

به راپور آژانس خبررسانی فلسطینی معا، جوانان فلسطینی سَرَک قبه راحیل در شمال بیت لحم را بسته و به سوی نظامیان صهیونیست سنگ پرتاب کردند.

بر اساس این راپور، درگیری‌هایی نیز در اردوگاه العروب در شمال الخلیل به وقوع پیوست که نظامیان صهیونیست در این درگیری‌ها اقدام به تیراندازی کردند.

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در آستانه به‌رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل توسط دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا، در قدس و کرانه باختری حالت آماده‌باش فوق العاده اعلام شده است.

مسئولان امریکایی اعلام کردند که دونالد ترمپ رییس‌جمهور امریکا امروز قدس را پایتخت اسراییل اعلام خواهد کرد.

این در حالی است که گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین از سازماندهی تظاهرات‌ها و راهپیمایی‌های خشم در تمام مناطق فلسطین برای اعلام مخالفت با تصمیم واشینگتن برای انتقال سفارت خود به قدس یا به‌رسمیت شناختن قدس من‌حیث پایتخت اسراییل خبر دادند.

گروه‌های فلسطینی، روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه آینده را روزهای خشم در سراسر فلسطین اعلام کردند.

گروه‌های ملی فلسطین همچنین از سازماندهی یک راهپیمایی مرکزی که روز پنجشنبه در شهر رام‌الله در کرانه باختری برگزار می‌شود، خبر دادند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار