افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 28 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

روزنامه روسی مسکو و پکن از سیاست های امریکا در قبال سوریه انتقاد کردند

ولادمير پوتين، نخست وزير روسیه می گوید: “من بسيار اميدورام که امريکا… به سناريويي قهرآميز در سوريه متوسل نشود.”

وي افرود: “اين اشتياق فزاينده براي من قابل درک نيست.”

نخست وزير روسيه همچنين يادآور شد که مسکو “مخالف هرگونه قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل است که بتوان از آن به عنوان نشانه‌اي براي مداخله نظامي در فرآيند داخلي سوريه تفسير کرد.”

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) به نقل از پرس تی وی، روزنامه مسکو نیوز نوشت، وزارت خارجه چين نيز در واکنش به اظهارات اخير هيلاري کلينتون وزير خارجه امريکا، درباره مواضع پکن و مسکو در قبال سوريه، روز دوشنبه بيانيه‌اي صادر کرد.

هيلاري کلينتون در جريان نشست گروه به اصطلاح “دوستان سوريه” در تونس که ۵ حوت (۲۴ فوريه) برگزار شد، گفت که روسيه و چين “نه تنها خود را عليه آرمان‌هاي مردم سوريه، بلکه عليه آرمان‌هاي کل بهار عربي قرار مي‌دهند.”

وزرات خارچه چين در بيانيه خود اعلام کرد که پکن “به هيچ‌وجه نمي‌تواند آن را بپذيرد.”

روسيه و چين ۱۵ دلو (۴ فوريه) در نشست شوراي امنيت سازمان ملل پيش‌نويس قطعنامه ضد سوري را که از حمايت غرب برخودار بود وتو و آن را “نامتوازن” توصيف کردند.

چين و روسيه در حالي از سياست‌هاي امريکا انتقاد کرده‌اند که روز گذشته مردم سوريه براي شرکت در همه‌پرسي پيش‌نويس جديد قانون اساسي اين کشور به پاي صندوق‌ها راي رفتند.

در پيش‌نويس قانون اساسي جديد، بند ۸ که حزب حاکم بعث را “راس دولت و جامعه” اعلام مي‌کند، حذف شده است.

اين قانون همچنين بر استقرار نظام چند حزبي در سوريه تاکيد مي‌کند و دوران رياست جمهوري در اين کشور به دو دوره هفت ساله محدود مي‌شود

آواپرس

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار