افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 19 فوریه , 2012 لینک کوتاه خبر :

رقیب ساركوزی هنوز پیشتاز است!

ورود رسمی ساركوزی به انتخابات نتیجه نظرسنجی ها رابه سود او تغییر نداد…

 

موسسه نظرسنجی ‘ال.اش.2’ (LH2 ) با همكاری پایگاه اینترنتی ‘ یاهو ‘ در فاصله 2 ماهه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نتایج نظرسنجی تازه خود را منتشر كرد كه نشان می دهد تغییر قابل ملاحظه ای در وضعیت نامزد حزب حاكم موسوم به ‘او.ام.پ.’ دستكم در دور نخست انتخابات بوجود نیامده است.

بر پایه این گزارش ، اگر امروز ( یكشنبه ) انتخابات برگزار شود، 26 درصد فرانسویان به ساركوزی رای خواهند داد و این میزان تنها 0.5 (نیم) درصد نسبت به آخرین نظرسنجی ها افزایش داشته است.

این امر بیانگر آن است كه اعلام رسمی نامزدی كمك چندانی به وضعیت رییس جمهوری فعلی فرانسه نكرده و حتی وی از كناره گیری مورن نیز سود نبرده است .

این گزارش با اشاره به این كه در دور نخست انتخابات ، 32 درصد فرانسویان به ‘ فرانسوآ اولاند ‘ رقیب سوسیالیست وی رای می دهند ، پیش بینی كرد كه در دور دوم نیز اولاند با كسب 55 درصد آرا در مقابل 45 درصد رای ساركوزی به پیروزی برسد .

برپایه این نظرسنجی ، 14 درصد از فرانسویان به ‘مارین لوپن’ رییس حزب جبهه ملی فرانسه رای خواهند داد كه این میزان نسبت به 2 هفته گذشته و یك ماه پیش به ترتیب یك و سه درصد كاهش داشته است. این كاهش میزان محبوبیت سبب شد تا ‘فرانسوآ بایرو’ نامزد حزب ‘مودم’ نیز با كسب 13 درصد آرا در جایگاهی همسطح با لوپن قرار گیرد.

در پنج سال گذشته میزان مقبولیت نیكلا ساركوزی رییس جمهوری این كشور همواره رو به كاهش بوده است.

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار