افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 17 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

رسوایی جنسی داکتران بدون سرحد

داکتر تجاوز رسوایی جنسی

به گزارش خبرگزاری افغان تلکس، سازمان داکتران بدون سرحد به ۲۴ مورد آزار و یا سوء استفاده جنسی که عاملان آن کارمندان زیر مجموعه اش بوده‌اند، متهم شده اند!
به نقل از یورونیوز،‌ پس از رسوایی اخیر جنسی و مالی سازمان امداد رسانی آکسفام که بخشی از منابع مالی آن از سوی حکومت بریتانیا تامین می شود حالا نوبت به سازمان فرانسوی داکتران بدون سرحد رسیده که در این زمینه خبرساز شود.

این سازمان غیر دولتی که مقر آن در ژنیف است روز چهارشنبه از برملا شدن 24 مورد آزار و یا سوء استفاده جنسی که عاملان آن کارمندان زیر مجموعه اش بوده اند، خبر داد.

از میان شکایت های دریافت شده 24 مورد آزار یا سوء استفاده جنسی تایید و دراین ارتباط 19 نفر از کار برکنار شده‌اند.

داکتران بدون سرحد با نشر اعلامیه ای تصریح کرده است که 148 فقره شکایت و یا هشدار در زمینه سوء استفاده جنسی کارکنان این سازمان به قسمت مدیریت ارسال شده است. موارد اعلام شده تنها بخشی از رسوایی‌های اخلاقی کارکنان داکتران بدون سرحد است زیرا این سازمان مردم نهاد تخلفات احتمالی رصد شده توسط تیم های اعزامی به ماموریت و راپور نشده به مقر عملیاتی این سازمان در پاریس را منظور نکرده است.

در این اعلامیه همچنین آمده است: برغم هشدارها در باره افزایش موارد سوء استفاده، داکتران بدون سرحد آگاه است که مواردی از این دست در داخل سازمان به خوبی راپور نمی‌شود.

به راپور این سازمان از میان شکایت‌های دریافت شده، 40 مورد سوء استفاده و یا آزار پس از تحقیقات داخلی مورد شناسایی قرار گرفته که از این میان 24 مورد آزار یا سوء استفاده جنسی کشف و دراین ارتباط نزده نفر از کار برکنار شده‌اند. داکتران بدون سرحد اعلام کرده است که پنج فرد دیگر مرتبط با این رسوایی جنسی بوسیله تدابیر انضباطی و یا تعلیقی مجازات شده اند.

داکتران بدون سرحد سازمانی مردم نهاد و فعال در زمینه امدادرسانی طبی است که در سطح بین المللی فعالیت می‌کند و بیش از 40 هزار کارمند دایم در نقاط مختلف جهان دارد.

برملا شدن رسوایی‌های جنسی در میان کارمندان داکتران بدون سرحد در حالی صورت می گیرد که پس از افشای غافلگیر کننده خبر برپایی فاحشه خانه از سوی شماری از کارکنان اعزامی سازمان خیریه آکسفام در هائیتی، نهادهای بین المللی بشر دوستانه در آستانه رویارویی با بحران اعتماد و مشروعیت قرار گرفته‌اند.

اتحادیه اروپا و نیز سازمان جهانی حفظ الصحه از دیگر پشتیبانان مالی آکسفام استند که تنها در سال گذشته 44 ملیون دالر کمک دولتی دریافت کرده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار