افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, اقتصادی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 24 دسامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

رسوایی آل سعود در میدان هوایی بیروت!

میدان هوایی بیروت

براساس راپورات رسیده، یک شاهزاده سعودی دیگر به اتهام حمل مواد مخدر در میدان هوایی بیروت بازداشت شد.

یوسف بن سعود بن عبد العزیز آل سعود شاهزاده سعودی دیگری است که در میدان هوایی بیروت از او مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط اما ساعاتی بعد آزاد شد.

بر اساس راپور ویبسایت روزنامه الاخبار ، ساعتی بعد از بازداشت، برخی از مقامات مسئول گفته‌اند با توقیف این شاهزاده در میدان هوایی بیروت مشخص شده که وی مواد مخدر به همراه ندارد و اجازه داده شده وارد لبنان شود، اما منابع امنیتی و قضایی لبنان تأکید کردند که این شاهزاده مقداری مواد مخدر به همراه داشته که گفته برای استعمال شخصی است و پس از مداخلات سیاسی از طرف یک مرجع رسمی عالی‌رتبه آزاد شده است.

آژانس خبررسانی لبنان نیز شب گذشته اعلام کرد که یک شاهزاده سعودی به دلیل مظنون شدن به وی برای همراه داشتن مواد مخدر، در میدان هوایی بیروت بازداشت شده اما وی حاضر نشده تن به تفتیش بدهد و این شاهزاده به افسر قضایی تحویل داده شده است.

این اولین باری نیست که یک شاهزاده عربستانی به دلیل قاچاق مواد مخدر در میدان هوایی بیروت توقیف می‌شود، آژانس خبررسانی ملی این کشور (NNA) دو سال پیش (1394) راپور داد یک شاهزاده سعودی قصد داشته حدود دو تن مواد مخدر از لبنان به عربستان قاچاق کند.

این محموله متعلق به عبدالمحسن بن ولید بن عبدالمحسن بن عبدالعزیز بود که شامل 24 بسته و هشت بکس حاوی مواد مخدر از نوع کپتاگون می‌شد و قرار بود به مقصد منطقه حائل (در شمال غرب عربستان)‌ قاچاق شود.

عربستان با برخی شخصیت‌های نزدیک به خود در لبنان تلاش زیادی کرد تا این شاهزاده را از سیستم قضایی لبنان نجات دهد؛ این کشور قصد داشت قاچاق این دو تن مواد مخدر را به دوش یحیی الشمری یکی از همراهان شاهزاده بازداشت‌شده بیندازند تا الشمری به تنهایی مدت زندان را بگذراند.

عبدالمحسن، بعد از بازداشت به دلیل محموله مواد مخدر در میدان هوایی بیروت، در رسانه‌های این کشور به شاهزاده کپتاگون معروف شد.

  1. Abid Rahman Qahraman :

    خدا زده اش

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار