افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 31 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

رسانه های غربی: لیست کشتار اوباما تهیه شده است!

شماری از رسانه های غربی، از قول ده ها مقام و مشاوران پیشین بارک اوباما گفته اند که حکومت امریکا در ادامه تلاش ها برای از بین بردن افراد مشخص سازمان القاعده در پاکستان و یمن، لیستی را ترتیب داده است.
این رسانه ها به نقل از مشاوران پیشین اوباما، گفته اند که این لیست ” لیست کشتار” نامیده شده است.
توماس دانیلون مشاور امنیت ملی بارک اوباما، نیز گفته است که رییس جمهور اوباما در باره این عملیات و وسعت و زمان آن شخصا تصمیم می گیرد.
به گفته او، رییس جمهور اوباما براین باور است که چون مسوول جایگاه برتر امریکا در سطح جهان است، باید تلاش کند که همه جوانب قضیه را در نظر بگیرد.

روزنامه نیویارک تایمز در گزارشی گفته است که بیش از 100 نفر از مقام های مبارزه با تروریزم، مشخصات کسانی که در “لیست کشتار” جای داده می شوند را با دقت بررسی می کنند.
به گفته  این روزنامه، نام های تروریستان خطرناکی که در یمن و سومالیا باید کشته شوند نیز با دقت در لیست قرار می گیرند و سپس، این نام ها در یک کنفرانس ویدیویی با وزارات دفاع امریکا در “لیست کشتار” گنجانیده می شوند.
گفته می شود که همچنان، سازمان استخباراتی امریکا یا سی آی ای، یک فهرست جداگانه از این افراد را در پاکستان ترتیب می دهد.
رهبری عملیات ها توسط اوباما
نیویارک تایمز گزارش داده است که برنامه کشتن افرادی مانند انور العولقی که شهروندی امریکا را داشت و سال گذشته در حمله یک طیاره های بدون سرنشین امریکایی در یمن کشته شد، از سوی خود آقای اوباما تایید می شود.
روزنامه نیویارک تایمز از قول ویلیم دیلی، رییس دفتر ریاست جمهوری امریکا می نویسد که تصمیم در مورد کشتن العولقی مشکل نبود، اما شماری از مقام های کاخ سفید در مورد “لیست کشتار اوباما” احساس خوبی ندارند.
ویلیام دیلی گفته است که در این عملیات، روی افرادی که باید کشته شوند، شماره گزاری می کنند که برخی اوقات، مشکلاتی را به بار می آورد.
بیشتر نگرانی در مورد کشته شدن غیر نظامیان و کسانی است که همراه با افراد قرار گرفته در لیست هستند و نباید کشته شوند.

امریکا پس از حادثه مرگبار یازده سپتامبر 2001، برنامه استراتژیک خود برای از بین بردن سران القاعده روی دست گرفت.
براساس این استراتژی، نیروهای امریکایی سران القاعده در سراسر دنیا را هدف قرار می دهد.
پیشتر نیز در یک عملیات ویژه، نیروهای امریکایی توانستند که اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده را در ابیت آباد پاکستان به قتل رساند.
گفته می شود که باراک اوباما، شخصا رهبری این عملیات را برعهده داشته است.

بخدی

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار