افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : سه‌شنبه, 21 نوامبر , 2017 لینک کوتاه خبر :

دیدار رییس‌جمهوری روسیه و سوریه در سوچی

روسیه و سوریه

ارگ کرملین اعلام کرد، ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه و بشار اسد رییس‌جمهور سوریه در سوچی دیدار و گفت‌وگو کردند.

بر اساس این راپور، رؤسای جمهور دو کشور توافق کردند که عملیات نظامی در سوریه به مرحله پایانی نزدیک می‌شود. سران دو کشور همچنین بر ضرورت آغاز فرایند سیاسی در سوریه تأکید کردند.

رؤسای جمهور دو کشور علاوه بر این گفتند که مبارزه علیه تروریزم در سوریه به پایان کار نزدیک می‌شود.

بنا بر راپور شبکه راشاتودی ، رییس‌جمهور روسیه در این دیدار که روز گذشته 20 نووِمبر (29 عقرب) در سوچی برگزار شد، دستاوردها و پیشروی‌های اردوی سوریه علیه تروریست‌ها در این کشور را به بشار اسد تبریک گفت.

پوتین در ادامه تأکید کرد: روسیه در خصوص حل بحران سوریه با عراق، امریکا، مصر، عربستان سعودی و اردن در تماس مداوم است .

بشار اسد نیز در این دیدار گفت: نیروهای روسیه پیشبرد راه‌حل سیاسی در سوریه را میسر ساختند .

رییس‌جمهور سوریه اعلام کرد، دمشق مایل به پیشبرد راه‌حل سیاسی برای بحران موجود است و وضعیت موجود، با توجه به این مسئله خوشبینانه است.

وی افزود، امیدوار است که روسیه در این زمینه کمک کند تا مردم سوریه خودشان این فرایند را با کمک گرفتن از کشورهای دیگر و نه مداخله آنها، هدایت کنند.

اسد گفت: ما از کسانی که واقعا به راه‌حل سیاسی در سوریه علاقمند هستند، استقبال می‌کنیم. بسیاری از مناطق سوریه از دست تروریست‌ها آزاد شده است.

بنا بر راپور آژانس خبررسانی اسپوتنیک ، رییس‌جمهور سوریه در این دیدار تأکید کرد: خیلی خوشحالم که پس از گذشت دو سال با شما دیدار می‌کنم. چند هفته پس از آغاز عملیات روسیه که بسیار موفقیت آمیز پیش می رود، باید اعتراف کنم که این عملیات اجازه پیشرفت روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه را به ما داد.

اسد در ادامه گفت: روسیه در این روند که آغاز شده، در ابعاد مختلف به پیشرفت آن براساس منشور سازمان ملل متحد و حاکمیت ارضی و استقلال سوریه کمک نموده است.

وی همچنین تصریح کرد: طی این مدت هم در میدان جنگ و هم از لحاظ سیاسی به موفقیت های بزرگی دست یافتیم. بسیاری از مناطق سوریه از تصرف تروریست‌ها خارج شد و مردم سوریه که مجبور به ترک آن بودند، توانستند به این مناطق بازگردند.

رییس جمهور سوریه در پایان گفت: من می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و مراتب تشکری و قدرانی و همچنین تبریک ملت سوریه را به جهت حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور سوریه به شما اعلام کنم.

در این دیدار که روز گذشته انجام شد و حدود 4 ساعت نیز به طول انجامید، مقامات نظامی ارشد روسیه نیز حضور داشتند.

 

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار