افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 18 ژانویه , 2012 لینک کوتاه خبر :

ديكتاتور مصر همچنان بر روي دست ملت خرج مي‌گذارد!

يك منبع نزديك به خانواده مبارك از هزينه‌هاي ميليوني براي محافظت و نقل و انتقال وي از بيمارستان به دادگاه خبر داد.

يك منبع نزديك به خانواده حسني مبارك، رئيس‌جمهوري سابق مصر عنوان داشت: هزينه‌هاي محافظت از مبارك و نقل و انتقال وي از مركز پزشكي به دادگاه جمعا تا تاريخ 31 دسامبر از 10 ميليون پوند مصر فراتر رفته است.

وي در ادامه افزود: هزينه هر بار انتقال مبارك از بيمارستان به دادگاه 10 هزار دلار برآورد شده است چرا كه مبارك به خانواده‌اش گفته بود كه افرادي درون و خارج مصر قصد كشتن وي را دارند. حدود 200 تن از محافظان در روند محافظت از مبارك مشاركت دارند.

اين منبع نزديك به خانواده مبارك عنوان داشت: مسئولان مصري اقدامات و تدابير امنيتي شديدي را براي محافظت از مبارك و همسرش اتخاذ كرده‌اند و اين تدابير بي‌سابقه بوده است. سوزان مبارك، همسر حسني مبارك نيز اعلام كرده كه شب‌ها از ترس انتقام مردم نمي‌خوابد.

مي‌توان گفت كه محافظت از مبارك در حال حاضر شديدترين نوع محافظت در سراسر جهان به شمار مي‌آيد.

اين منبع در ادامه افزود: حتي باراك اوباما، رئيس‌جمهوري آمريكا از چنين محافظتي برخوردار نيست. اطلاعاتي نيز در دست است كه نشان مي‌دهد درجه محفاظت از مبارك با نزديك شدن به 25 ژانويه و سالروز پيروزي اين انقلاب افزايش يافته است و مرخصي نيروهاي امنيتي و محافظان لغو شده است.

وي در ادامه افزود: ميزان سلاح‌ها و تجهيزات نظامي از ميزان سلاح‌هاي 25 ژانويه 2010 به ميزان 9 برابر افزايش يافته است.

اين منبع نزديك به خانواده حسني مبارك عنوان داشت: سوزان مبارك چندين بار تحت بازجويي قرار گرفته و به او هشدار داده شده است كه در زمان محاكمه مبارك با گروه‌هاي خارجي به صورت مخفيانه تماس برقرار نكند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار