افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 17 سپتامبر , 2012 لینک کوتاه خبر :

ده ها فرد مسلح در شهر حلب سوریه کشته شدند.

خبرگزاری سوریه (سانا) با اعلام این خبر از طریق تلفن همراه به مشترکان خود افزود که این افراد در جریان حمله به یک مرکز پژوهشی و علمی در این منطقه کشته شدند.

در مناطق کفر حمرا و المنصور در این شهر نیز شش دستگاه خودرو افراد مسلح مجهز به مسلسل همراه با نفرات مستقر در آنها از سوی نیروهای سوری منهدم شد.

نیروهای امنیتی سوریه نیز در منطقه حریتان در اطراف حلب یک مقر افراد مسلح را منهدم کردند که در جریان آن شماری از این افراد کشته و یا زخمی شدند.

تارنمای ˈان بی انˈ نیز اعلام کرد که نیروهای نظامی سوریه در منطقه الشیخ سعد و در مسیر فرودگاه حلب تهاجم گروهی از افراد مسلح را ناکام گذاشته و آنان را سرکوب کردند.

در منطقه الزیاره در استان ادلب در شمال غرب سوریه و نزدیک مرز این کشور با ترکیه هم نیروهای امنیتی سوری یک مخفیگاه افراد مسلح را کشف و چندین دستگاه رایانه، خودرو و لوازم اداری سرقت شده از مراکز دولتی را ضبط کردند.

در جریان شناسایی یک مخفیگاه افراد مسلح در منطقه کفر عوید در اطراف شهر ادلب نیز حداقل 40 نفر از افراد مستقر در آن کشته شدند.

در روستای الشیحه در اطراف شهر حماه در مرکز سوریه هم یک مخفیگاه افراد مسلح کشف و مقادیری سلاح و داروهای مسروقه از آن ضبط شد.

یکی از سرکرده های افراد مسلح به نام ˈمحمد ولید العظمˈ نیز در منطقه حی القدم در استان ریف دمشق و در نزدیک دمشق کشته شد.

نیروهای امنیتی سوری نیز در جریان تعقیب افراد مسلح در منطقه الحجر الاسود شماری از آنان را کشته و شمار دیگری را دستگیر کردند.

در این حال، ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه روز دوشنبه طی حکمی ˈحسن صالح جلالیˈ را به عنوان استاندار ˈالرقهˈ در شرق سوریه تعیین کرد.

وی پیشتر استانداران شش استان از 14 استان سوریه را تغییر داده بود.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار