افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : جمعه, 30 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

دمشق كاملا با ناظران همكاري مي‌كند

رئيس اتاق عمليات پيگيري عملكرد هيات ناظران اتحاديه عرب در سوريه از همكاري خوب دولت سوريه با اين هيات و فراهم شدن تمام امكانات براي آنها در اين كشور خبر داد.

به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه، هيات ناظران اتحاديه عرب از تعدادي از مناطق حمص از جمله منطقه بابا عمرو و الارمن و الزاهره و المهاجرين بازديد كردند.

عدنان عيسي الخضير‌، رئيس اتاق عمليات پيگيري عملكرد هيات ناظران اتحاديه عرب در سوريه عنوان داشت:‌ اين گروه به وظيفه خود به صورت خوبي در سوريه عمل مي‌كند.

وي در ادامه افزود:‌ دولت سوريه تمام امكانات را براي عملكرد خوب ناظران اتحاديه عرب فراهم كرده است به طوري كه اعضاي اين هيات در پنج منطقه حمص،‌ حلب‌، ادلب، ‌درعا و حماه مستقر شده‌اند.

الخضير همچنين تاكيد كرد: گزارش‌هاي وارده از سوي محمد احمد الدابي، رئيس هيات ناظران اتحاديه عرب در سوريه نشان مي‌دهد كه عملكرد آنها در كشور خوب بوده است و طرف سوري تمام امكانات را در اين زمينه فراهم كرده است.

وي در ادامه افزود: هيات ناظران اتحاديه عرب با آزادي كامل و تمام اختيارات محوله به آنها و با كمك برادران سوري خود به وظايف خود عمل مي‌كنند.

الخضير همچنين تاكيد كرد: اقدامات ناظران اتحاديه عرب در سوريه دستاورد بزرگ و موفقيت خوبي است و اميدواريم اين روند ادامه پيدا كند.

از سوي ديگر الدابي اعلام كرد كه هيچ چيز غير عادي در منطقه حمص نديده است و شرايط در آنجا خوب است اما نياز به تحقيقات بيشتري وجود دارد.

وي در ادامه افزود: گروه اول اين هيات وقتي كه به حمص رفتند ديدند كه شرايط در اين منطقه خوب است اما بايد بدانيم كه اين نخستين ديدار ما از اين منطقه است و نياز به حضور بيشتري در آنجا دارد.

از سوي ديگر شبكه خبري العالم گزارش داد كه هيأت ناظران اتحاديه عرب در منطقه “الفاخوره” در شهر حمص (مرکز سوريه) هدف تيراندازي افراد مسلح قرار گرفتند.

اين شبكه به نقل از شاهدان گزارش داد که افراد مسلح در منطقه الفاخوره با پرچم ترکيه ديده شده‌اند.

افراد مسلح همچنين دکل‌هاي انتقال برق بين استانهاي “درعا” و “السويدا” را منفجر کردند.

 

منبع: ايسنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار