افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : دوشنبه, 2 آوریل , 2012 لینک کوتاه خبر :

دلیل افزایش بیكاری در اسپانیا عدم تعادل قبل از بحران است!

كمیسیون اروپا معتقد است كه نرخ بالای بیكاری در اسپانیا كه در پایان ماه فوریه به 6/23 درصد رسید، فقط به دلیل بحران اقتصادی نیست بلكه عدم تعادل داخلی‌ قبلی‌ در اسپانیا نیز موجب تشدید نرخ بیكاری در این كشور شده است.

این رقم بالاترین میزان بیكاری در اتحادیه اروپا است.

این كمیسیون از دولت اسپانیا تقاضا كرد كه به منظور تصحیح انحرافات اقتصادی در كشور به اصلاحات ساختاری ادامه دهد .

دفتر آمار اتحادیه اروپا امروز دوشنبه اعلام كرد كه میزان بیكاری در اتحادیه اروپا 2/10 درصد و در منطقه یورو به 8/10 درصد رسید .

در این راستا كمیسیون اروپا ضمن نگرانی از این آمارها اشاره كرد كه این ارقام تفاوتهای مهمی‌ را كه بین كشورهای مختلف اتحادیه وجود دارد را مخفی‌ می‌ كند .

‘آمادیو آلتافاج’ سخنگوی امور مالی‌ كمیسیون اروپا در این باره تصریح كرد: یك شهروند آلمانی كه روند بیكاری و رشد را در كشورش دنبال می‌ كند ، بینش متفاوتی با یك شهروند اسپانیایی نسبت به روند بیكاری و رشد در اسپانیا دارد ،زیرا بیكاری در اسپانیا هر روز افزایش می‌ یابد و ركود اقتصادی بیشتر دیده می‌ شود .

وی ادامه داد: اسپانیا قبل از بحران اقتصادی، كسری بودجه نداشت و حتی حساب های دولتی این كشور آمار مثبتی را در طول چندین سال داشتند ولی‌ ناگهان با كسری بودجه روبه رو شد و نرخ بیكاری آن تقریبا به 24 درصد رسیده است .

آلتافاج در ادامه افزود :نمی‌ توانیم فقط از بهبود حساب های دولتی صحبت كنیم بلكه باید همزمان با آن اصلاحات اقتصادی مهمی‌ به منظور افزایش توانمندی رشد و ایجاد بیشتر و بهتر موقعیت های شغلی مخصوصا در كشورهایی كه وضعیت آنها نابسامان است ، صورت گیرد .

 

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار