افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : اجتماعی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 7 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

عربستان دلایل بازداشت شاهزاده های سعودی را اعلام کرد!

شاهزاده های سعودی

به گزارش افغان تلکس به نقل از آژانس خبررسانی رسمی عربستان (واس)، لوی څارَنوال عربستان دلایل بازداشت ۱۱ شاهزاده منتقد این کشور را اعلام کرد.
آژانس خبررسانی رسمی عربستان (واس) به نقل از شیخ سعود المعجب، لوی څارَنوال این کشور اعلام کرد که در روز پنجشنبه گذشته 11 شاهزاده با تجمع در ارگ سلطنتی خواستار لغو تصمیم دولت در خصوص توقف پرداخت قبوض آب و برقشان شدند.

وی افزود که این شاهزاده گان معترض خواستار دیه یکی از عموزادگان خود که به قصاص محکوم شده است، بودند.

لوی څارَنوال عربستان گفت: با وجود آنکه به این شاهزاده‌ها اعلام شد درخواست‌های آن‌ها اشتباه است، اما از ترک محل خودداری کردند و به همین دلیل دستور بازداشت آن‌ها صادر شد و آن‌ها هم اینک در زندان الحائر بازداشت استند تا زمان محاکمه آن‌ها فرا رسد.

مسئولان سعودی از چند ماه قبل به دستور محمد بن سلمان ولیعهد عربستان که ریاست کمیته خاص تحقیقی را برعهده دارد، 11 امیر، دهها وزیر سابق، چهار وزیر کنونی را پیشتر در چوکات آنچه مبارزه با فساد خواندند، بازداشت کرده‌اند. ولید بن طلال شاهزاده ملیاردر سعودی و شماری از تجار نیز از جمله این بازداشت شده گان است.

کارشناسان سازمان ملل در زمینه حقوق بشر در عربستان روز سه‌شنبه گذشته در اعلامیه ای خواستار توقف سرکوب فعالان حقوقی و آزادی‌ ده‌ها تن از کسانی شدند که از ماه سِپتِمبر گذشته به دلیل پیگیری صلح‌آمیز حقوق مدنی و سیاسی خود، در بازداشت به سر می‌برند.

در این اعلامیه آمده است که بر اساس راپور‌ها، بیش از 60 عالم دینی، نویسنده، روزنامه نگار، و فعال برجسته سعودی از ماه سِپتِمبر بازداشت شده‌اند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار