افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 11 دسامبر , 2011 لینک کوتاه خبر :

دفن جسد 274 سرباز آمريكايي در زباله ها

با افشاي جزئيات دفن 274 سرباز آمريكايي توسط پنتاگون در زباله داني جنجال و حملات گسترده اي در اين كشور عليه مقامات عالي وزارت دفاع آغاز شده است.

دفن جسد 274 سرباز آمريكايي در زباله ها روزنامه واشنگتن پست اخيرا با انجام تحقيقاتي از دفن اجساد دستكم 274 سرباز آمريكايي در يك زباله داني در ايالت ويرجينيا پرده برداشت.

بر اين اساس نيروي هوايي آمريكا نيز اخيرا با تاييد دفن اجساد نظاميان اين كشور در سال 2008 در ميان زباله ها به تعداد دقيق اجسادي كه به اين نحو دفن شده اند، اشاره نكرد.

اما تحقيقات واشنگتن پست نشان مي دهد در سالهاي اخير اجساد حداقل 274 سرباز آمريكايي بدون اطلاع خانواده هايشان در ميان زباله ها خاك شده اند.

بر اين اساس اين اجساد اكثرا مربوط به سربازاني بوده كه در انفجارهاي شديد كشته شده بودند و خانواده هايشان پس از برگزاري مراسم بزرگداشت براي آنها باقيمانده جسد را به وزارت دفاع پس داده بودند.

“راش هولت” نماينده دموكرات كنگره آمريكا با محكوميت شديد اين اقدام پنتاگون آنرا هتك حرمتي واضح به سربازان آمريكايي و خانواده هاي آنان دانست.

اين در حالي است كه وزارت دفاع آمريكا در بيانيه خود با تاييد اين مسئله اعلام كرد كه نمي دانسته در نهايت اجساد اين سربازان در ميان زباله ها دفن مي شود. بر اين اساس “نورتون شوارتز” فرمانده نيروي هوايي آمريكا هيچكدام از مقامات مسئول در اين پرونده را از كار بركنار نكرد. البته “لئون پانتا” وزير دفاع آمريكا اخيرا خواستار بررسي بيشتر و دقيق تر اين مسئله شده است.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار