افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل, سیاسی -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : شنبه, 24 فوریه , 2018 لینک کوتاه خبر :

دفتر سیاسی طالبان در قطر بسته می شود!

دفتر سیاسی طالبان در قطر

به گزارش افغان تلکس به نقل از مشاور امنیت ملی، افغانستان در حال رایزنی برای بستن دفتر طالبان در قطر می باشد!
مشاور امنیت ملی اعلام کرد که دفتر سیاسی طالبان در قطر برای گفت‌وگوهای صلح مفید نیست و کابل برای بستن این دفتر با مقامات دوحه رایزنی می‌کند.

حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان به روزنامه عربی الشرق الاوسط گفت دفتر سیاسی طالبان در قطر در روند گفت‌وگوهای صلح اثرگذار نبوده است.

وی افزود: این دفتر در هفت سال گذشته هیچ کاری برای صلح انجام نداده و ما در حال گفت‌وگو با قطر برای بستن دفتر سیاسی طالبان استیم.

قادرشاه سخنگوی مشاور امنیت ملی نیز اظهار داشت: دفتر سیاسی طالبان در قطر به منظور گفت‌وگو با این گروه ایجاد شد، اما تاکنون هیچ مذاکراتی درباره روند صلح از این آدرس صورت نگرفته است.

وی در ادامه تصریح کرد وجود دفتر طالبان هیچ کمکی به روند صلح افغانستان نکرده است و کابل برای بستن آن در قطر تلاش می‌کند.

این در حالی است که سال گذشته نیز ترمپ در دیدار با اشرف غنی از او خواسته بود تا برای بستن دفتر سیاسی طالبان در قطر اقدام کند.

شیخ سیف بن احمد آل ثانی رییس دفتر ارتباطات دولتی قطر نیز پیش از این گفته بود که مسدود شدن یا بازگشایی دفتر سیاسی طالبان در این کشور مشروط به خواست امریکا و افغانستان است.

وی تاکید کرده بود، همانطور که دفتر سیاسی طالبان در قطر به‌ درخواست افغانستان و امریکا ایجاد شد به‌ درخواست آنها نیز می‌تواند مسدود شود.

دفتر سیاسی طالبان نیز با نشر پیامی درباره بسته شدن این دفتر توسط امریکا هشدار داده بود و مقامات واشینگتن را به کارشکنی در روند صلح و اصرار بر ادامه جنگ در افغانستان متهم کرده بود.

  1. Ahmad Bilal Muradi :

    قطر کجاست طالب کجاست دولت کجاست همش کارساز پلان ساز ساخت و بافت است

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار