افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 23 آگوست , 2017 لینک کوتاه خبر :

دست رد مغرب به سینه عربستان!

مغرب

مقام های سعودی از کشور مغرب درخواست عدم اجازه به امیر قطر برای ورود به تفرجگاه خود در شهر افران مغرب را کردند که این درخواست به شدت از جانب مغرب رد شد.

مکی کوان سفیر سابق مغرب در قطر مواضع مشترک و نیز روابط برادرانه محکم بین دو کشور را ستودنی ارزیابی نمود و افزود که عرصه های همکاری بین قطر و مغرب از جمله اشتراک فعالان عرصه اقتصادی قطر در سرمایه گذاری های بخش اقتصادی و توریستی و تسریع روند توسعه آنها طی دوره کار او در دوحه بسیار گسترده شد.
این سخنان طی مصاحبه خبرنگار الجزیره با وی در مغرب بیان شد و طی آن این سفیر سابق در مورد روابط قطر و مغرب بعد از بحران قطر گفت که همانا روابط ما با دوحه بی نظیر است و سرمایه گذاری بین دو کشور روز به روز رشد جشمگیری را شاهد است و افزود که تلاش های زیادی برای بحرانی کردن روابط کشورش با قطر در حال انجام است اما مغرب بنا به مصالح خود موضع بی طرفی را در قبال بحران قطر در پیش گرفته است.
در همین زمینه کوان اعلام کرد که مقام های سعودی از کشور مغرب درخواست عدم اجازه به امیر قطر برای ورود به تفرجگاه خود در شهر افران مغرب واقع در کوههای اطلس را که در فاصله 160 کیلومتری ان تفرجگاه پادشاه عربستان در منطقه کاب سبارطیل قرار دارد، تقاضا کردند همچانکه درخواست کردند که اداره این تفرجگاه به عربستان واگذار شود اما با توجه به اینکه مغرب مُـلکی است که هر ساله میزبان تعداد زیادی از شاهزاده گان و پادشاهان خلیج است و نیز با توجه به روابط دو جانبه ما با قطر، این درخواست به شدت از جانب مغرب رد شد. همچنانکه پادشاه مغرب در دیدار با پادشاه عربستان در محل اقامتش در طنجه گفت که مغرب در امور کشورهای دوست خود مداخله نمی کند و موضع بی طرفی در درگیری بین دوستان اتخاذ نموده و امید دارد که این اختلافات به زودی برطرف کردند.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار