افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : امنیتی, بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : چهارشنبه, 3 ژانویه , 2018 لینک کوتاه خبر :

در سال 2017 عربستان چه دستاوردهایی در یمن داشته است؟!

جنایت عربستان در یمن

به گزارش افغان تلکس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نظامی الاعلام الحربی، ایتلاف نظامی سعودی علیه یمن، در سال 2017 خسارت هنگفتی در حوزه ادوات و تجهیزات نظامی از تانک آبرامز گرفته تا ناوچه و جنگنده، متحمل شده است.

پایگاه اطلاع رسانی نظامی الاعلام الحربی وابسته به اردوی یمن و انصارالله در راپوری که آژانس خبررسانی رسمی یمن سبأ آن را نشر کرده است، اعلام کرد که ایتلاف سعودی در جنگ علیه یمن و نیروهای یمنی طی سال ۲۰۱۷ عیسوی، هشت تانک آبرامز، ۱۹۶ محاربوی ماشین و ۳۱ تانک و ۱۳۳۷ ابزار جنگی را از دست داده است.

نیروهای گارد ساحلی اردوی یمن و انصارالله نیز طی سال ۲۰۱۷، دو قایق، شش فروند کشتی جنگی را منهدم کرده‌اند.

بر اساس این راپور، ۲۹ فروند طیاره، چرخبال و طیاره بی پیلوت نظامی شامل دو جنگنده اف۱۶ و اف۱۵ و یک فروند جنگنده تایفون و دو آپاچی و یک فروند (چرخبال) بلک هوک، یک فروند طیاره بی پیلوت ام.کیو.۹. ریپر (MQ-9 Reaper) و همچنین ۱۹ فروند طیاره بی پیلوت دیگر متعلق به اعضای ایتلاف سعودی ساقط شده یا سقوط کرده است.

اردوی یمن و انصارالله نیز سال گذشته، ۴۵ فروند راکت بالستیک را به عمق خاک عربستان و امارات و پایگاه‌‏های نظامیان آنها و مزدوران ایتلاف سعودی از جمله سه فروند برکان ۲، سه فروند راکت برکان ۱، سه فروند راکت برکان اچ۲ و سه راکت بالستیک زلزال فَیْر کردند.

اردوی یمن همچنین ۲۳۹ فروند راکت بومی‌ساز مانند راکت های زلزال۱ و زلزال۲ و ده ها راکت صمود و الصرخه و اروگان و گراد فَیْر کردند.

بر اساس این راپور، جز و تام تک تیرانداز اردوی یمن و انصارالله نیز در سال ۲۰۱۷، ۳۹۹ نظامی سعودی و ۸۹۴ مزدور سعودی را از پای درآورده‌اند.

  1. Yama Rahimi :

    لعنت الله برعربهابی غیرت که مسلمانان مظلوم رابه شهادت می رسانند ودعوامسلمانی دارن انهانوکر امریکااستن

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار