افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : یکشنبه, 4 مارس , 2012 لینک کوتاه خبر :

در مسکو : نخستین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی و تجارتی افغانستان و روسیه برگزار شد

خستین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی میان افغانستان و  روسیه پنجشنبه  و جمعه گذشته( 11و 12 حوت) در مسکو پایتخت روسیه برگزار شد.
در این نشست  که عمر زاخیلوا وزیر مالیه افغانستان و  سیرگی شماتکو وزیر انرژی روسیه  حضورداشتند، در عرصه انرژی، تجارت، ترانسپورت، زراعت، صحت و تعلیم تربیه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

تعدادی از شرکتهای روسی برای سرمایه گذاری در بخشهای انرژی، صنعت و ترانسپورت افغانستان اعلام آمادگی کردند.
به گزارش اطلاعیه مطبوعاتی وزارت مالیه، هر دو جانب در مورد بازسازی و مدرن ساختن شرکت خانه سازی کابل توافق نمودند.
اطلاعیه می افزاید: جانب روسیه در مورد بازسازی تونل سالنگ، تکمیل نمودن پروژه دوم سروبی موافقه نمود و همچنان میخواهد در پولی تخنیک کابل و مؤسسات تحصیلی دیگری که از جانب روسیه اعمار شده است، در بازسازی آن کمکهای مالی و تخنیکی نماید.

جانب روسیه مشخص کرد که در حدود ۵۰۰ محصل افغانی در روسیه مصروف تحصیل هستند و میخواهد که این تعداد را افزایش دهد. در پایان این اجلاس یک پروتوکول توسط روسای هیات افغانستان و روسیه به امضاء رسید.
جناب داکتر حضرت عمر زاخیلوال وزیر مالیه کشور در مورد اجلاس مشترک اقتصادی افغانستان و روسیه گفت: ما در طول دو روز مذاکرات با روسیه نتایج خوب داریم و در مورد پروژه های مهمی به توافق رسیدیم ولی ان وقت به نتیجه میرسم که چطور میتوانیم هر چه زودتر قراردادها کتبی را به پروژه های عملی تبدیل نمایم.
دومین اجلاس کمیسیون همکاریهای اقتصادی و تجارتی بین افغانستان و روسیه در وسط سال ۲۰۱۳ در کابل برگزار  خواهد شد.

قطره

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار