افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 10 می , 2018 لینک کوتاه خبر :

دروغی به نام گنبد آهنین؛ راکت‌های سوری آبروی اسراییل را برد!

گنبد آهنین

به نقل از المیادین، بیش از 50 راکت که از خاک سوریه به مواضع رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی فَیْر شدند چندین مرکز مهم و حساس اسراییل را هدف قرار دادند و سامانه گنبد آهنین نیز نتوانست این راکت ها را رهگیری کند.

المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: سامانه گنبد آهنین نتوانست این راکت ها را رهگیری کند. این حمله پس از تجاوز اسراییل به مناطقی در منطقه القنیطره در جنوب سوریه صورت گرفته است.

المیادین با اشاره به جزییات این حمله تاکید کرد: محموله نخست راکتی که با آن پایگاه‌های اسراییل مورد هدف قرار گرفت، شامل بیش از پنجاه راکت بوده است و هر یک از مجتمع های مورد هدف قرار گرفته شده، شامل چندین مرکز اصلی نظامی بوده است.

این راکت ها ده مرکز مهم را هدف قرار داه است که به این شرح است:
1- مرکز نظامی رهگیری استخباراتی و الکترونیکی. 2- پایگاه سری استخبارات سرحدی. 3- مرکز نظامی شنود شبکه های مخابراتی و ستلایت ای. 4- مرکز نظامی کنترول ارسال پارازیت. 5- مرکز تنظیمات و سازماندهی ارتباطی و فرستنده ها. 6- مرکز کنترول جز و تام تسلیحات بکار رفته در عملیات‌های نظامی زمینی. 7- میدان هوایی چرخبالهای نظامی. 8- مقر قوماندانی نظامی لوا 810 نظامی. 9- مقر قوماندانی لواهای نظامی در منطقه حرمون. 10- مقر زمستانی جز و تام خاص موسوم به بنستیم.

در داخل هر یک از این مراکز چندین مرکز نظامی اسراییلی قرار داشته است و شاهدان محلی وقوع انفجارهای بزرگ، آتش سوزی و رفت و آمد گسترده امبولانس ها را تأیید کرده اند.

همچنین منابعی دیگر در مصاحبه با المیادین تاکید کردند: اسراییل دستوراتی را درباره ضرورت مخفی نگهداشتن هرگونه اطلاعاتی در خصوص این حمله راکتی به مواضع خود صادر و تاکید کرده است: در این زمینه به بیست راکت فَیْر شده از سوریه به سمت سرزمین های اشغالی سخن نگویند.

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند از باشنده گان اسراییلی منطقه اشغالی جولان خواسته شده است به پناهگاه ها بروند.

همچنین به گفته این منابع، بیشتر این پناهگاه‌ها در شماری از مناطق اشغالی مجهز به آب و برق نیست که این مسئله باعث شده تا شهرک نشینان آنجا را ترک کنند. این منابع گفتند: رژیم اشغالگر به آنها اجازه داده است این پایگاه‌ها را ترک کنند اما از آن دور نشوند.

پایگاه انترنتی العهد لبنان نیز نوشت رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند امنیت ملی این رژیم نتوانسته است از قبل به اطلاعات مربوط به حمله از سوریه به جولان اشغالی دست یابد.

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار