افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 3 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

دبیركل حزب چپ یونان خواستار لغو توافق ها با رژیم صهیونیستی شد

‘ الكا پاپاریگا’ دبیركل حزب چپ یونان (ك.ك.ا) طی یك سخنرانی انتخاباتی، خواستار لغو كلیه توافق های دولت یونان با رژیم صهیونیستی شد.

پاپاریگا طی سخنانی در میدان ‘پدیون تواریوس’ در شهر آتن در جمع گسترده و بی سایقه طرفداران حزب، این درخواست را مطرح كرد.

دبیركل حزب چپ یونان با انتقاد از عملكرد دولت یونان گفت: توافق های یونان با رژیم صهیونیستی در جهت تامین منافع ملت یونان، مردم منطقه خاورمیانه و جهان نیست.

وی با هشدار به دولت یونان گفت، زمان آن رسیده است كه ملت درانتخابات عمومی كه 17 اردیبهشت برگزار خواهند شد، با خود داری از رای دادن به اینگونه احزاب درس محكمی به احزاب طرفداری نظام سرمایه داری دهد. زیرا همراهی این احزاب با امپریالیسم و نظام سرمایه داری باعث بدبختی و فقر در كشور شده و خواهد شد.

پاپاریگا تصریح كرد، دولت یونان باید از همراهی با قدرت های سلطه طلب، آمریكا و ناتو دست بردارد و تمام نیروهای نظامی یونانی مستقر در كشورهایی كه در اشغال نیروهای آمریكایی و ناتو قرار دارند، به وطن بازگرداند .

وی با اشاره به توطئه های آمریكا و رژیم صهیونیستی علیه سوریه و ایران، با هشدار به دولت یونان در مورد عواقب همراهی با سیاست های جنگ طلبانه آمریكا و ناتو در جهان گفت، هر دولتی كه بعد از انتخابات عمومی 17 اردیبهشت سر كار آید، باید به طور كلی از همراهی و همكاری با قدرت های سلطه طلب دست بر دارد و ملت را درگیر خواسته های نامشروع و جنگ طلبانه قدرت های بزرگ نكند.

دبیركل حزب چپ یونان درادامه گفت، ملت خواستار رهایی از قیود اتحادیه اروپا، ملی كردن شركت های دولتی و زمین، ایجاد و كار سرمایه گذاری داخلی، خذف بدهی های خارجی و تامین معیشت مردم است.

وی از مردم خواست كه با رای خود حزب چپ را تقویت كنند تا مانع اقدامات و تصمیمات ضد كارگری دولت آتی شود و جریان همراهی با قدرت های سلطه طلب در كشور بطور كلی قطع گردد.

 

 

 

 

 

ایرنا

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار