افغانستان

اخبار افغانستان

بخش : بین الملل -+ نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

زمان انتشار : پنج‌شنبه, 17 می , 2012 لینک کوتاه خبر :

دانشجویان پاكستان علیه آمریكا ورژیم صهیونیستی راهپیمایی كردند

 به نقل از منابع خبری محلی، این راھپیمایی با تلاش سازمان دانشجویان امامیه پاكستان (ISO) در منطقه ‘نمایش چوردنگی’ شھر كراچی مركز ایالت سند پاكستان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در سالروز بیرون راندن مسلمانان از سرزمین مادری خود توسط رژیم غاصب اسراییل، برگزار شد.

معترضان با حمل پلاكاردھایی با مضمون و شعارھای ضد استكباری، اقدامات آمریكا و رژیم صھیونیستی را در پایمال كردن حقوق مردم فسلطین محكوم كردند و پرچم ھای آمریكا و رژیم صهیونیستی را به آتش كشیدند.

شخصیت ھای مذهبی، سیاسی و فرهنگی از جمله علامه ‘صادق’، علامه ‘آفتاب حیدر جعفری’، علامه ‘منور نقوی’ و ‘محمد رضوی’ از اعضای ارشد سازمان های شیعه و دانشجویان امامیه در این راھپیمایی سخنرانی كردند.

آنان گفتند: فلسطینی ها از حق زندگی كردن در كشورشان محروم ماندہ اند، در حالی كه مھاجرت غیر قانونی یھودیان از سراسر جھان به فلسطین اشغالی از اواخر قرن 19 ادامه دارد.

سخنرانان در حضور گسترده شركت كنندگان در راھپیمایی ضد امپریالیستی افزودند: آمریكا، انگلیس، فرانسه و برخی دیگر از كشورھا با سوء استفادہ از قوانین در ماہ می سال 1945 میلادی با اعلام ننگین موجودیت اسراییل، این جنایت را به ملت مظلوم فلسطین تحمیل كردند.

آنان تاكید كردند: ھم اكنون زمان آن فرا رسیدہ كه سازمان ملل متحد، كمیساریای عالی پناھندگان و نھاد حقوقی و بین المللی در زمینه مساله مردم فلسطین به اشتباھات خود پایان دادہ و برای بازگشت فوری پناھندگان فلسطینی به كشورشان اقدامات لازم را انجام دهند.

سخنرانان ھمچنین از دولت پاكستان خواستند، به برخی از برنامه ھای سیاسیون معلوم الحال با ھدف به رسمیت شناختن دولت نامشروع رژیم تل آویو پایان دھد.

شخصیت ھای مذھبی پاكستانی با رد مشروعیت اسراییل و اعتقاد بر اینكه رژیم غاصب صھیونیستی بر فلسطین تحمیل شدہ است، تصریح كردند: مردم فلسطین اعم از مسلمانان، مسیحیان و یا حتی یھودیان این كشور باید آیندہ فلسطین را به وسیله ھمه پرسی آزاد مشخص كنند.

سخنگویان گروه های شیعه در پاكستان، آمریكا و رژیم تل آویو را مقصران اصلی شرایط وخیم كنونی برای فلسطین و مردم مسلمان این كشور دانسته و افزودند: آمریكا با استفادہ از حق وتوی خود در شورای امنیت سازمان ملل از اسراییل دفاع كردہ و بر روی جنایات آنان سرپوش می گذارد.

 

 

irna

یادداشت
ویدیو
بین الملل
خواندنی
گزارش تصویری
پربازدیدها
    آخرین اخبار